Yasemin Aydıner

Yasemin Aydıner

Şeyh Seyyid Abdulkadir Geylani Hazretleri

Ey gölgesi üzerimize düşen güzel. Onbir ayın yolcusu bereketini muhabbetini celb et kalbimize, gönlümüze.
Allahın iman sancağı altında toplananlar o manevi esintiyi ruhlarındaki imani yakınlıkla açık bir şekilde yaşayanlar, kimi zaman aleni ,kimi zaman da gizli
Insanlar arasında kan bağiyla yakınlığı olanlar , dostları , arkadasları arasında, kalplerdeki manevi hastalıklari tedavi edenlerin yani sıra aynı zamanda bu topluluk içinde kendilerini Allah’a adayan, samimi bir şekilde O’na bağlanan ve dikkat çekilen bir makama yükselenler de vardır .Onlar Cenab-ı Hakk'in seçtiği,korunmuş güzel ahlâk sahipleridir . Cenab-i Allah insanoğlunda kalbi öyle yaratmıştır ki kendi farketmesede manevi bağ kurma konusunda oldukça kabiliyetlidir . Dini ilimlerde arastirmalar yapan islam alimlerinin hayatlarını okuyan kişinin ruhu okuduğu alimlerin maneviyatlariyla bağlantıya geçer,o kalbe feyz bereket nur akmaya ve ruh kuvvetlenmeye başlar.Alimler uzakta kalmaya yakınlık ,ayrılığı ise kavuşma diye anlatır. O hâlde dini ilimlerle uğraşanlara ne uzaklık, ne ayrılık ne de yanlızlık yoktur.Mekan ve zaman sınırları ortadan kalkar sanki, O geçmiş zatlarin sohbetlerinde bulunmuş gibi fayda sağlanır. Allah her şeye Kadir'dir . Rabbim ân da ve mekânda yazılan bu nacizane aciz satırların tesirini halk etsin.
Gavs-ül Azam Abdulkadir-i GEYLANI Hazretleri der ki;
Ey oğul! Şerli kişilerle düşüp kalkma. Daima izzet ve Celal sahibi Allah'ın kitabının gölgesinde yürü. Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem'in sünnetinin gölgesinde yürü. Işte bu takdirde mutaka kurtuluşa erersin.
Şimdiden

HAYIRLI RAMAZANLAR
HAYIRLI CUMALAR dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yasemin Aydıner Arşivi