Gaziantep borç batağında! KORKUNÇ RAKAMLAR ve İCRALAR!

Gaziantep borç batağında! KORKUNÇ RAKAMLAR ve İCRALAR!
Gaziantep’te, ekonomik sıkıntıların derinleşmesiyle birlikte icra dosyalarında büyük artış yaşandığını görülüyor. 2024 yılı itibariyle Gaziantep'teki icra dairelerine ulaşan dosya sayısı 541 bin 699'a ulaşırken, birçok taşınmaz mal icradan satışa sunuldu.

Gaziantep'te ekonomik krizin derinleşmesiyle birlikte, icra dairelerine ulaşan dosya sayısındaki artış dikkat çekiyor. 2024 yılı itibarıyla, kentteki icra dosya sayısı 541 bin 699'a yükselirken, icradan satışa çıkarılan ev, araç, arsa ve tarla sayısında da gözle görülür bir artış yaşanıyor. Gaziantep, sanayi ve ticaretteki bu önemli merkezin ekonomik sıkıntılarla nasıl başa çıktığını gösteren bu veriler, vatandaşların içinde bulunduğu zorlu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

GAZİANTEP EKONOMİK KRİZDEN NASİBİNİ ALDI

Gaziantep'te, 2,5 milyonluk nüfusuyla dev bir üretim merkezi olmasına rağmen ekonomik krizden nasibini almış durumda. İcra ve İflas Dairelerine 2024 Ocak ayında ulaşan dosya sayısı 541 bin 699 olup, bu dosyaların 158 bin 339'u yıl içinde gelmiş, 67 bin 343'ü ise sonlandırılmıştır. İşlemden kaldırılan dosya sayısı ise 175 bin 710 olarak kaydedilmiştir.

KULLANILAN KREDİLER TAKİPTE

Gaziantep'te kredi kullanımı artış göstermiş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre ilk üç ayda 390 milyar 288 milyon 556 bin TL kredi kullanılmıştır. Bu kredilerin büyük bir kısmı takibe düşmüş, toplamda 7 milyar 650 milyon TL alacak risk altında kalmıştır. Özel kredilerde ise 103 milyar 30 milyon 803 bin TL kullanılmış, bunun 3 milyar 211 milyon 359 bin TL'si takibe düşmüştür.

İCRADAN SATIŞA ÇIKAN TAŞINMAZLAR

Gaziantep'te icradan satışa çıkan taşınmazlar arasında 1 fabrika, 1 bina, 2 dükkan, 9 arsa, 8 daire, 5 araç ve 7 tarla bulunuyor. 25 Haziran - 1 Ağustos tarihleri arasında toplam 33 icra ilanı yayımlanmıştır, bu ilanların büyük bir kısmı arsaları kapsamaktadır.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.