SASA'dan Onay Sonrası Jet Açıklama

SASA'dan Onay Sonrası Jet Açıklama
SASA Polyester’in SPK tarafından onaylanan sermaye artırımı için şirketten açıklama geldi.

Konuya ilişkin açıklama 17 Mayıs günü seans öncesi KAP’a bildirildi. Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Nakdi ve Tahsisli Sermaye Artırımı SPK Onayı hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada; Şirketin 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle ve toplam satış bedeli 4.365.000.000 TL olacak şekilde nakdi ve tahsisli olarak artırılması için 14 Şubat 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna yapılan başvurunun 16 Mayıs 2024 tarihinde onaylandığı, İhraç edilecek payların satış fiyatı nominal değerden az olmamak koşuluyla ve Erdemoğlu Holding A.Ş.’nin son 6 ay içerisinde gerçekleştirdiği satış işlemlerindeki en yüksek SASA pay satış fiyatından aşağı olmamak üzere Borsa Istanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine ilişkin Prosedürü çerçevesinde tespit edileceği belirtildi.

Şirketimizin 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle ve toplam satış bedeli 4.365.000.000 TL olacak şekilde nakdi ve tahsisli olarak artırılması için 14 Şubat 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna yaptığımız başvuru 16 Mayıs 2024 tarihinde onaylanmıştır.

İhraç edilecek payların satış fiyatı nominal değerden az olmamak koşuluyla ve Erdemoğlu Holding A.Ş.’nin son 6 ay içerisinde gerçekleştirdiği satış işlemlerindeki en yüksek SASA pay satış fiyatından aşağı olmamak üzere Borsa Istanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine ilişkin Prosedürü çerçevesinde tespit edilecektir.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.