Antep Fıstığı'nın Bu Hali Ne Olacak? Kimler ANTEP FISTIĞI'NIN FİYATIYLA OYNUYOR? Yazık Bu Gaziantep'e

Antep Fıstığı'nın Bu Hali Ne Olacak? Kimler ANTEP FISTIĞI'NIN FİYATIYLA OYNUYOR? Yazık Bu Gaziantep'e
Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım’dan Antep Fıstığı fiyatlarındaki suni artış ile ilgili çok sert açıklama geldi. Fiyat artışları ile ilgili araştırma yaptıklarını anlatan Yıldırım, fiyat artışlarına stokçuların neden olduğunu söyledi.

Antep fıstığı fiyatlarındaki yükseliş Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım’ın gündeminde. Yeşil Altın’daki yükselişin suni olduğunu anlatan Yıldırım, Antep Fıstığındaki astronomik rakamların pek çok ürünü olumsuz etkilediğini söyleyerek, ‘’ Antep fıstığı fiyatlarının gerçekçi düzeye gelmemesi durumunda GTO olarak gerekirse ithalat izni talep edeceğiz’’ dedi.

ARTIŞLAR SUNİ

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Yıldırım, ‘’Yeşil altınımız Antep Fıstığındaki suni fiyat artışlarının durması için acil aksiyon alınmalı. Son dönemlerde Gaziantep gastronomi kültürünün baş tacı, bölge tarımının göz bebeği, şehrimizin ilk coğrafi işaretli ürünü "Antep Fıstığı" fiyatlarındaki astronomik rakamlar başta baklava olmak üzere birçok ürünün üretim ve satışını zora sokmakta. Üyelerimizden aldığımız geri bildirimler ve araştırmalarımız gösteriyor ki bu fiyat artışı tamamen suni olup, dürüst tacirlik anlayışına sığmayan stokçuların, spekülatif davranışlar sergileyenlerin eseridir.’’

İTHALAT İZNİ GÜNDEMDE

Fıstıkçılar Sitesi dışındaki bazı kimselerin neden olduğu suni artışa dikkat çeken Yıldırım,

‘’Sektörün kalbi Gaziantep Fıstıkçılar Sitesi’nde faaliyet gösteren işletmelerimizin dışında gayri ahlaki şekilde yaratılan, Gazi şehrimizin imajı ve ekonomisi üzerinde olumsuz etki bırakan bu fiyat artışının önüne geçilmesi için yetkililerin sıkı takip ve incelemeler yapmasını bekliyoruz. Antep fıstığı fiyatlarının gerçekçi düzeye gelmemesi durumunda GTO olarak gerekirse ithalat izni talep edeceğimizi de açıkça ifade ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum