Ünlü ekonomist İslam Memiş, Gaziantep'te Yatırım Şifrelerini anlattı

Ünlü ekonomist İslam Memiş, Gaziantep'te Yatırım Şifrelerini anlattı
(HKÜ-SEM) ve Genç Finansçılar Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “İslam Memiş Yatırımın Şifrelerini Veriyor” adlı programda Finans Analisti İslam Memiş; ekonomi ve finansal piyasa konularında güncel ve detaylı bilgileri öğrencilerle paylaştı.

Cine Amfi’de gerçekleşen programa HKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan ve Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) Dekanı Prof. Dr. Hanifi Aslan, HKÜ-SEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sema Mercanoğlu Erin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sema Mercanoğlu Erin, “Bugün, finansın şifrelerini birlikte öğrenmek için buradayız. İnanıyorum ki, bu toplantıdan ayrılan herkesin kafasında yeni bir yatırım tecrübesi ve deneyimi oluşacaktır" dedi.

Yazarı olduğu ‘Şifre’ kitabında, yeni dünya düzeni ile ilgili özellikle yeni neslin gelecekteki ekonomik ve finansal piyasalara nasıl gireceğine dair şifreleri detaylı bir şekilde açıkladığını belirten finans analisti İslam Memiş, “Her biriniz detaylı ve güzel bir üniversite eğitimi alıyorsunuz ancak piyasaya atılmak çok daha farklı bir deneyim. Kitapta öğrendiğimiz sayısal gerçeklerin yanı sıra işleyiş kısmını da masaya yatırarak, bu bilgilerin pratik uygulamalarını birlikte değerlendireceğiz. Bugün burada paylaştığım rakamlar, kişisel öngörülerimdir ve yatırım veya finansal kararlar konusunda yönlendirme olarak değerlendirilmemelidir” ifadelerini kullandı.

Ekonomist ve Altın/Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, öğrencilere borsa, döviz, altın ve kripto paralar olmak üzere yurt içi ve küresel piyasalarda yaşanan gelişmelerle ilgili güncel bilgiler verdi. Program soru cevap kısmı ile sona erdi.

Kaynak : İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.