Gaziantep'te Araç Alacaklar YARINI Bekleyin! 700 Bin Araç 2. Elde Satışa Çıkıyor! İkinci el araçlar bollaşıyor

Gaziantep'te Araç Alacaklar YARINI Bekleyin! 700 Bin Araç 2. Elde Satışa Çıkıyor! İkinci el araçlar bollaşıyor
Gaziantep ve Türkiye'nin dört bir yanında yedieminlerde yıllardır bekleyen, sınıf olarak gerek a derecesinden en alt kademeye kadar olan 700 bin araç satışa çıkıyor... Sadece yarın sabahı bekleyin

Gaziantep ve Türkiye'de yediemin olarak belirlenen otoparklarda çürümeye terk edilen araçlar piyasaya giriyor. Yaklaşık 700 bin otomobilin değerinin yarısına satışa sunulmasıyla birlikte ikinci el araçlarda düşüş bekleniyor.

Gaziantep'te ve Türkiye'de bir çok kişi bu araçlar bu oto parklarada çürüyar sorusu artık son bulacak! Araç mezarlığına dönüşen otoparklar için harekete geçildi. Kaderine terk edilen otomobillerle dolup taşan Yedieminler için karar verildi. Borçları ödenmeyen ya da haczedilen araçlar piyasa fiyatının yarısına satışa çıkarılacak. 700 bin otomobilin piyasaya girişiyle birlikte ikinci el araçta fiyatların yüzde 15 düşmesi bekleniyor.

1 KASIM İTİBARİYLE BAŞLIYOR

Yedieminler otoparklarındaki otomobillerin satılmasıyla, ikinci elde fiyat düşüşü beklentisi oluştu. 1 Kasım'da satışı yapılacak otomobillerin piyasaya girmesiyle birlikte, Gaziantep'te ikinci el otomobil fiyatlarınının yüzde 30'a yakın oranda düşmesi bekleniyor.

İKİNCİ ELDE KÖPÜK KALKIYOR

Yedieminde bekleyen araçların satışına karar verildi. İkinci el araçlarda devam eden fiyat köpüğünün azalması için ümit ışığı doğdu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Yedieminde bekleyen araçların satılacağını bildirmişti. Bu durum, ikinci el otomobilde önemli bir fiyat düşüşü beklentisi oluşturdu.

ARAÇ MEZARLIKLARINA DÖNÜŞMÜŞTÜ

Bakan Tunç'un açıklaması sonrası harekete geçildi. Uzun yıllardır haciz sebebiyle yediemin otoparklarında bulunan yaklaşık 700 bin aracın satılmasına karar verildi.

Araçlar 1 Kasım’da satışa çıkacak. Ayrıca araç fiyatları piyasa fiyatının yüzde 10 ila 15 altında olacak.

OTOMOBİLDE YÜZDE 30 DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

Sektör temsilcileri, 700 bin ikinci el otomobilin piyasaya girmesinin ikinci el fiyatlarında yaklaşık yüzde 30 düşüşe neden olabileceğini belirttiler. Henüz netleşmemekle birlikte, araçların Uyap e-Satış platformu üzerinden ihale edilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.