Gaziantep'te Özel Hastaneler Vatandaşı Soyuyor! İsim Yazdırma Bile 400 TL

Gaziantep'te Özel Hastaneler Vatandaşı Soyuyor! İsim Yazdırma Bile 400 TL
Gaziantep'te özel hastanelere giden vatandaşlar 'TÖVBE' ettiriliyor... İsim yazdırma 400 TL, Serum 600TL eşittir 1.000 TL


Kamu hastanelerindeki hasta yoğunluğu Gaziantepli vatandaşları özel hastanelere mecbur bırakırken, bu hastanelerin fiyat tarifeleri ise pes dedirtiyor. Randevulu hasta muayene ücretlerinin bin TL’yi geçtiği Gaziantep’te hastaların mağduriyeti her geçen gün katmerleniyor. Geçtiğimiz hafta sonunda hasta çocuğunu Güneykent Mahallesi’nde bulunan bir özel hastaneye götüren vatandaş, hastanın tedavisine başlamadan önce vezneden 400 TL muayene ücreti alındığını, ardından hastaya takılan serum için de 600 TL ücret alındığını belirtti. Özel hastanenin ücret tarifesine tepki gösteren vatandaşa ise Gaziantep halkından destek geldi.

DENETİM YAPILIYOR MU?

Yasalara göre hastaneye başvuran her hasta için devletten katkı ücreti alan özel hastanelerin kırmızı-sarı-yeşil tüm alanlardan acil servise başvuran hastalardan ücret talep etmemesi, etmesi ve alması halinde de hastanın SGK’ya başvurarak şikayetçi olması halinde ödediği ücreti almaya hakkı var. Fakat kentte faaliyet gösteren özel hastanelerin acil serviste muayene ücreti başta olmak üzere farklı terimlerle hastalardan para talep edebiliyor. Kentte faaliyet gösteren özel hastanelerin uyguladığı fahiş fiyatlara ise SGK dur demiyor…

BİN TL ÜCRET TALEP EDİLDİ

Uygulanan yüksek fiyatlar ve vatandaşlardan çeşitli isimler altında talep edilen ücretler gündemden düşmüyor. İddiaya göre, geçtiğimiz hafta sonu bir özel hastaneye başvuran vatandaştan bin TL muayene ve ilaç ücreti talep edildi.

ŞENCAN TEPKİ GÖSTERDİ

Şahinbey Belediye Meclisi Üyesi Hasan Şencan, kızını özel bir hastanenin acil servisine götürdüğünü, daha adım atar atmaz 400 TL muayene, 600 TL ise tetkik ve serum ücreti alındığını anlattı. Şencan, özel hastanelerde uygulanan yüksek fiyatların vatandaşların cebini yaktığını, acil servislerde ücret alınmasının doğru olmadığını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.