Gaziantep'te Sağlıkta Flaş Gelişme!

Gaziantep'te Sağlıkta Flaş Gelişme!
Sağlık Bakanlığı, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesini Mücahitler Ek Binasını tescilledi. Mücahitler Ek Bina artık resmen özgün bina olarak faaliyetlerine devam edecek. Adı da Ersin Arslan Devlet Hastanesi olacak.

Ersin Arslan Mücahitler Ek Binanın bugüne kadar tescili yapılmamıştı ve ne olacağı konusunda belirsizdi. Sağlık Bakanlığı bugün aldığı kararla Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesini Mücahitler Ek Binasını tescilledi. Mücahitler Ek Bina artık özgün olarak faaliyetlerine devam edecek.

405 YATAKLI HASTANE

Hastanenin stratejik konumu özelikle merkezi yerde olması vatandaşların sağlık faaliyetine ulaşmasını da kolaylaştıracak vaziyetini göz önünde bulunduran Sağlık Bakanlığı, Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesini 15/01/2024 tarihli ve 233370488 sayılı Makam Onayı ile resmen 405 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescilledi.

TESCİLLENDİ, BAĞIMSIZ YOLUNA DEVAM EDECEK

Gaziantep’in hızla artan nüfusuna mukabil merkezi bir Eğitim ve Araştırma hastanesinin ihtiyacı zorunlu hale geldiğini, yetkililer de sıklıkla dile getiriyordu. İlerleyen dönemlerde hastanenin hekim kadrosunun da zamanla güçleneceği bekleniyor. 405 Yataklı Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi artık bağımsız ve tescilli bir hastane.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.