Uzman Op. Dr. Öcük, liposuction hakkında bilgi verdi

Uzman Op. Dr. Öcük, liposuction hakkında bilgi verdi
Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük, liposuction yani yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgiler verdi.

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük, liposuction yani yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgiler verdi.

Liposuction'ın özel cihaz ve yöntemle ile vücuttan yağ aldırma işlemi olduğunu anlatan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük, "Çoğunlukla bölgesel yağlanması olan hastalara uygulanan bir ameliyat yöntemidir. Yağ alma işlemi yapıldığı gibi karın germe gibi vücut şekillendirme ameliyatlarının da kombine olarak uygulanabilir" dedi.

Dr. Öcük, "Birçok hastaya uygulanabilir. Önemli olan nokta, hastanın muayeneye gelmesidir. Muayenede hastanın ameliyata uygun olup olmadığını değerlendiriyoruz. Vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi amacıyla, spor ve diyete dirençli yağların alındığı liposuction yani yağ aldırma işlemi, genellikle bel, basen, göbek, bacak içi ve gıdı gibi belirli bölgelere uygulanıyor. Liposuction halk arasında ağrılı diye bilinir. Son yıllardaki kullanılan teknikler ve kuvvetli ağrı kesiciler sayesinde ağrılar ameliyattan sonra oldukça az olur. Bu konuda hastamızın konforu ve yapılan işlemin etkinliği için uygun tedaviler ve gelişmelere sürekli takip edilmektedir" şeklinde konuştu.

"İnsanları zayıflatır ama tamamen kilo verme yöntemi değildir"

Liposuction'ın insanları zayıflattığını ama tamamen kilo verme yöntemi olmadığını belirten Dr. Öcük, "Liposuction yapılan bölgelere tekrar yağ almaya dirençlidir. Fakat yine de ameliyattan sonra hastalarımız egzersizlerine ve diyetlerine devam etmelerini öneriyorum. Çünkü vücudun dinamik metabolizmasını korumak vücudun anatomik şeklinin korunmasında önemlidir. Bu dengenin bozulması hem sağlık hem de estetik açısında yine sorunlar çıkarabilmektedir. Hastalarımız bu ameliyattan sonra elde ettikleri memnuniyet zaten bu hassasiyeti artırmaktadır. Daha dengeli ve sağlık bir yaşam döngüsüne kendileri başlamış oluyor. İnsanları zayıflatır evet ama tamamen kilo verme yöntemi değildir. Zayıflamaya yardımcı bir yöntemdir, diyebiliriz. Hastalarımızın liposuction ameliyatı ile birlikte tamamen zayıflamakta istiyorsa ameliyat sonrası yaptığımız önerileri hayata geçirmesi bu konuda en etkin olmaktadır. Hastanın kendisinin de çabalaması gerekiyor. Zaten hastalarımızın çoğu bu ameliyattaki memnuniyet ile kendilerini bir milat oluşturmakta daha sonraki süreçlerde dengeli bir yaşam döngüsü sayesinde daha formda bir yaşama sahip oluyorlar" ifadelerini kullandı.

"Çok fazla miktarda yağ alındığında kana yağ karışırsa tehlike olabilir"

Liposuction'ın çok fazla miktarda yağ alındığında kana yağ karışırsa tehlike olabileceğini söyleyen Dr. Öcük, "Fakat son yıllarda yaptığımız medikal tedaviler sayesinde bunun önüne geçmekteyiz. Aynı zamanda güncel gelişmeleri takip edin hangi oradan ve hangi cihazların etkinliği fazla ile o yöntemi kullanıyoruz. Bu ameliyatlarda vücudun neresinden hangi oranda yağ alınması gerektiği tıp kitaplarında önerilmektedir. Biz bu öneriler doğrultusunda hastada hayati tehlike olmayacak şekilde işlemi yapıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Dr. Öcül, "Brezilya tarzı kalça büyütme ameliyatları son yıllarda popüler olan bir ameliyat yöntemidir. Eskiden silikonlarla kalça büyütülüyordu. Kalçada silikon olması günlük yaşamında pek kullanışlı ve ergomomik olmadığı için son yıllarda pek tercih edilmiyor. Liposuction ameliyatlarında elde edilen yağlar, özel işlemlerden geçirilerek hastanın kalça bölgesine enjekte ediliyor. Böylelikle kalça, estetik açıdan daha güzel bir şekil almış oluyor. Bu daha kullanışlı ve efektif bir yöntemdir. Hastanın kendi dokusu oluğu için enjekte edilen yağlan dokulara tamamen adapte olmakta hem estetik hem de sağlık açısından daha güzel bir sonuç elde edilmektedir" ifadelerini kullandı.

"Liposuction son yıllarda popülerliği giderek artmaktadır"

Liposuction'nın son yıllarda popülerliğinin giderek artmakta olduğunu söyleyen Öcük, "Bölgesel yağlanmayı engellenmesi ve vücut hastalarının anatomik olarak daha önce plana çıkarılmasında liposuction çok efektif bir yöntemdir. Son yıllarda popülerliği giderek artmaktadır. Liposuction ameliyatları sonrasında cildin alttaki dokuya daha iyi uyum sağlaması, cildin yeni şeklini alması ve vücudun anatomik şeklinin daha iyi ortaya çıkması için yapılan özel bir masaj tekniğidir. Bu masaj özel aletler ve teknikler ile son yıllarda başarı ile uygulanmaktadır. Hastalarımız özellikler bu konuda sürekli memnuniyetlerini anlatırlar ve etkin sonuçlarda almaktayız" diye konuştu.

Kaynak : İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.