Medical Point’te 41. Hastanın da kemik iliği nakli başarıyla gerçekleştirildi

Medical Point’te 41. Hastanın da kemik iliği nakli başarıyla gerçekleştirildi
Medical Point Gaziantep Hastanesi Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi'nde kemik iliği nakli gerçekleştirilen Soner Akgül sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi'nde kemik iliği nakli gerçekleştirilen Soner Akgül sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Kahramanmaraş'ta yaşayan Soner Akgül isimli 55 yaşındaki kadın hasta, kemiklerde ağrı ve düşmeye bağlı omurga kırığı nedeniyle başvurduğu dış merkezli bir sağlık kurumunda Multipl Myelom tanısıyla tedavi edildi. Ardından Medical Point Gaziantep Hastanesi Hematoloji Polikliniğine başvurdu. Hematoloji/ İç Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor İlhami Kiki tarafından muayene edilen Soner Akgül'e kemik iliği nakli yapılmasına karar verilerek, yatışı yapıldı. Medical Point Gaziantep Hastanesi Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi'nde kemik iliği nakli gerçekleştirilen Soner Akgül sağlıklı bir şekilde taburcu edilirken, hastane yönetimi tarafından kendisine kemik iliği nakli yapılan 41. hasta olması sebebiyle sürpriz pasta kesimi gerçekleştirildi. Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin yaptığı açıklamada, Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi'nde 41. hastaya da kemik iliği naklini başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Soner Hanım ve ailesine sağlıklı ve mutlu bir yaşam temennisinde bulundu.

Hematoloji/ İç Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor İlhami Kiki 41. Hasta ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi'miz iki yıla yakın bir süredir aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Merkezimiz, en güncel hijyenik özelliklere sahip, deneyimli kadrosuyla hastalarımıza şifa dağıtmaktadır. Bu kapsamda 41. Kemik iliği nakil hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Kahramanmaraş'tan hastanemize gelen Soner Hanım bize ağrı ve düşmeye bağlı omurga kırığıyla geldi. Ameliyatta alınan kitlede Multipl Myelom tanısı olan hastamız dış merkezde tedavi almış olup, Kemik iliği nakil işlemi için hastanemize başvurmuştur. Hastamızın kemik iliği nakil süreci sorunsuz biçimde tamamlanmıştır. Hastamız, naklin 12. Gününde sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Medical Point Gaziantep Hastanesi Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi'mizde Otolog (Hastanın kendisinden) Allojenik (Tam veya iyi uyumlu, akraba veya akraba dışı) ve haploidentik (Yarı uyumlu) donörlerden kemik iliği ve kök hücre nakli başarıyla gerçekleştirilmektedir. Hastamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz" dedi.

Kaynak : İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.