Romatoid Artrit Hastalarına Kök Hücre Tedavisi Çözüm Olabiliyor

Romatoid Artrit Hastalarına Kök Hücre Tedavisi Çözüm Olabiliyor
İltihabi romatizmaya kök hücreli çözüm

Romatoid Artrit ya da halk arasındaki tabiri ile iltihabi eklem romatizması, eklemlerde hasara ve fonksiyon bozukluğuna yol açan yol açan, hastaların yaşam kalitesine ciddi şekilde zarar verebilen kronik bir hastalık. İlaç tedavi yöntemleri eklemlerdeki iltihabi reaksiyonu, sertliği ve hareket azlığını azaltmaya yardımcı olabiliyor. Ancak bununla birlikte çok sayıda yan etkilere de neden olabiliyor. Bu nedenle, hastalar zaman zaman çaresiz kalabiliyor.

Günümüzde kök hücre tedavisi yöntemlerinin tıp alanında sıklıkla kullanılmaya başlanması ile romatoid artrit hastalarına da Romatoid artrit tedavisi konusunda bir umut doğmuş durumda.

Kök Hücre tedavisi konusunda çalışmaları ile tanınan Dr. Yüksel Büküşoğlu ile Romatoid Artrit hastalarında kök hücre tedavisi konusundaki son gelişmeleri konuştuk.

Dr. Yüksel Büküşoğlu : “ Çok sayıda yeni bilimsel çalışma, Romatoid Artrit gibi iltihabi ve otoimmün hastalıkların iyileştirilmesinde kök hücre tedavisinin faydalı olabileceğini gösteriyor Romatoid Artrit’te kök hücre tedavisi hastaların bağışıklık sistemini düzenleyip, iltihabi reaksiyona verilen yanıtı değiştirerek eklemlerdeki şişlik, ağrı, kemik ve kıkırdak hasarını azaltıp, önleyebilmektedir.” dedi.

Dr. Yüksel Büküşoğlu “Bu nedenle, Romatoid Artrit kök hücre tedavisi hastaların şikayetlerini, iltihabi reaksiyon sıklığını ve şiddetini azaltan, eklemlerdeki kıkırdak hasarını azaltıp, önleyebilen, hastalığın daha da ilerlemesini engelleyebilen bir tedavi seçeneği olarak günümüzde artık öne çıkmaya başladı.” diye konuştu.

Dr. Büküşoğlu, Kök Hücre SVF Tedavisi’nin diz kireçlenmesi, kalça kireçlenmesi, eklem yaralanmaları, spor yaralanmaları, menisküs yırtığı ve avasküler nekrozda da halen başarı ile kullanılmakta olduğunun da altını çizdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.