![Kenan Yücel](https://www.olaymedya.com/d/author/16553_b.jpg)
Kenan Yücel
Kalite.!
Kimse Ertuğrul'un kaptırdığı top, arkasından gelen golü veya Oğuz ve bir kaç cılız topu kaçıran isimlere bu mağlubiyeti havale etmesin.
İşin gerçeği şu ;
Başakşehir'in ofansif hattının isimleri ve kariyerleri. Okaka ( Roma, Udinese, Watford, Anderlecht ve Parma ). Trezegue ( Aston Villa, Anderlecht, El Ahly ). Pizzi ( Benfica, Espanyol, Deportivo, Atletico Madrit ve Braga ). Serdar Gürler ( Kariyerini ve parasını söylemeye gerek yok ).
Sadece ofansif anlamda değil kulübe anlamında girenler Deniz Türüç, Salih Uçan, Ömer Ali, Emre Çolak, Gulbirensen.
Yani işin özeti gerçekten kalesinden kanatları, tandeminden orta alanına kadar çok geniş ve kaliteli bir kadrosu var Başakşehir Takımının. Resmen halı saha futbolu gibi oynuyorlar, topu almak için sertk bile yapamıyorsunuz, çünkü topu ve oyunu bilardo gibi sahanın her santimetrekaresini kullanıyorlar. Sakin, bilinçli, akıllı.
Biz ise maçı seyrediyoruz ofansif anlamda Muhammet Demir ve Maksim dışında tabelayı değiştirecek, oyunun seyrini değiştirecek isim yok. Düşünün oyun iki farka geçince Papy'den ofansif atraksiyon ve gol bekleyip ileri atıyoruz. Bakın bir Joao'nun oyuna ne kadar kalite kattığını yokluğunda daha iyi anladık.
Yani deplasman sıkıntısının esas nedenlerinden birisi sezon başındaki yanlış kadro planlamasının sıkıntılarını çekiyoruz. Furkan, Recep, Merkel, Doğan, Vetrih, Sagal'ın kaç tane golü, asisti, frikiği, şutu var.
İç sahada fizik kalitemizle, mücadelemizle, rakiplerin deplasman fobisiyle kapandığı maçlarda işi çözüyoruz.
Kısaca bizim bu maçtan sonra tek ve nihai bir hedefimiz var. O da kupada yarı final.
Önümüzdeki yıl eğer bu takımın Konyaspor ve benzerleri gibi üst sıraları hedefliyor ise bu takımın hem saha içinde, hemde saha dışında oyuncu kalitesini artıracak isimler gerekiyor.
Beşiktaş maçından sonra yine aynı konuya değinmiştim. Bir takım sadece koşma, mücadele etme, savaşma ve bir kaç üst düzey isimle zirvelere oynayamaz, özellikle deplasmanlarda savaşın yanına kaliteyi eklemezsiniz, rakip topu size vermez, oynar, atar ve sizde seyredersiniz.!
Kenan Yücel Yazdı: 'Gaziantepspor ve Haciz...!'
19 Haziran 2024 Çarşamba 10:28Kenan Yücel Yazdı: 'Kızıllar sonrası ve şimdi...!'
07 Haziran 2024 Cuma 09:38Kenan Yücel Yazdı: 'İnanmak, başarmaktır.'
26 Mayıs 2024 Pazar 21:47Kenan Yücel Yazdı: 'Gaziantep FK'ya Şahinler ve Umutlar Sahip Çıkt! GAZİANTEPSPOR RUHU KALYON'DA!'
18 Mayıs 2024 Cumartesi 22:27Kenan Yücel Yazdı: 'Maksim mi ? Gülşen mi ?'
15 Mayıs 2024 Çarşamba 22:14Kenan Yücel Yazdı: 'Veni, Vidi, Vici... Adana'ya gittik, gördük ve yendik geldik.'
13 Mayıs 2024 Pazartesi 09:17Kenan YÜCEL YAZDI: 'Gaziantep FK-Para-Küme... VE GAZİANTEPSPOR!'
08 Mayıs 2024 Çarşamba 21:35Kenan Yücel Yazıyor: 'Süper lig'miş...Miş, Miş.'
07 Nisan 2024 Pazar 12:04Kenan Yücel Yazıyor: 'Kapatın dükkanı....!'
03 Nisan 2024 Çarşamba 08:49Kenan Yücel'den Dev Röportaj: 'GAZİANTEP FK'nın SELÇUK İNAN'I LİGDE KALACAĞIZ'
26 Mart 2024 Salı 22:28![Murat Uygun](https://www.olaymedya.com/d/author/44020_b.jpg)
![Yasemin Aydıner](https://www.olaymedya.com/d/author/16550_b.jpg)
![Prof. Dr. Sıtkı Göksu](https://www.olaymedya.com/d/author/16549_b.jpg)
![Mehmet Erol Maraş](https://www.olaymedya.com/d/author/16568_b.jpg)
![Raci Dölek](https://www.olaymedya.com/d/author/16563_b.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.