![Kenan Yücel](https://www.olaymedya.com/d/author/16553_b.jpg)
Kenan Yücel
Sivas'ın yolları..
Sivasspor takımı bu ligin en temaslı, en fizikli, en mücadeleci takımlarından bir tanesi. Bir defa savunma ve orta alan oyuncuları birbirlerine yakın oynuyorlar, kesinlikle boş alan bırakmıyorlar ve bu nedenle kontra yemiyorlar. Rakibe şut alanı, hızlı sprinterlere koşu bölgesi bırakmıyorlar.
Ofansif anlamda ise Gradel, Faysal ve Henrioqe gibi hızlı adamları, yada kanatlardan Oğuz ve Uğur Çiftçi'nin kestiği toplar ile Yatabere gibi fizikli santroforu, bunun yanında ölü toplardan golleri buluyorlar.
İlk yarıda tipik bir Sivasspor golü yedik, kanattan Ahmet, Henrioqe işbirliği ve Yatabere'nin bitiriciliği ile golü kalemizde gördük.
Bunun yanında biz rakibe özellikle ofansif anlamda karşılık veremedik. Çünkü top tutmamıza ve oyun bizde gözükmesine rağmen adam eksiltmede, bireysel teknik beceri, kanat organizasyonu, şut, ikiye birler yani futbolun gol gerektirecek hiç bir aksiyonunda yoktuk. Kaleci Muammer'i göremedik, şut atamadan, korner atamadan ilk yarıyı bitirdik.
Erol Bulut ilk yarı bitmeden neşteri Sagal ile vurdu, sonrasında Joau, Halil İbrahim, Kenan ve Doğan Erdoğan hamleleri ile oyun ve ofansif üstünlüğünü ele geçirdi. Sağdan, soldan, ortadan derken hak edilen gol ve puan Joau ile uzatma dakikalarında geldi.
Antalyaspor üç puandan sonra deplasmanda Sivasspor gibi takımdan alınan bir puanın bana göre çok ötesi.
Neden derseniz ;
Bu takımda Merkel, Joau, Caulker, Ahmet El Musa, Börven bu takımla kamp yemedi, hazırlık maçlarında oynamadı. Bu takım birbirleriyle antreman, kamp, maç derken daha iyi birbirlerini tanıyacak, uyum sağlayacak ve daha iyi olacaktır.
Tabii birde benim iddiam Maksim'in bu takıma dönüşü ve oyun liderliğini alması ile birlikte bu takım çıtayı dahada hem oyun, hem skor, hemde sıralama açısından üst sıralara yükseltecektir.
Sivas'ın yollarından puanla ve umutla dönmek harika....!
Kenan Yücel Yazdı: 'Gaziantepspor ve Haciz...!'
19 Haziran 2024 Çarşamba 10:28Kenan Yücel Yazdı: 'Kızıllar sonrası ve şimdi...!'
07 Haziran 2024 Cuma 09:38Kenan Yücel Yazdı: 'İnanmak, başarmaktır.'
26 Mayıs 2024 Pazar 21:47Kenan Yücel Yazdı: 'Gaziantep FK'ya Şahinler ve Umutlar Sahip Çıkt! GAZİANTEPSPOR RUHU KALYON'DA!'
18 Mayıs 2024 Cumartesi 22:27Kenan Yücel Yazdı: 'Maksim mi ? Gülşen mi ?'
15 Mayıs 2024 Çarşamba 22:14Kenan Yücel Yazdı: 'Veni, Vidi, Vici... Adana'ya gittik, gördük ve yendik geldik.'
13 Mayıs 2024 Pazartesi 09:17Kenan YÜCEL YAZDI: 'Gaziantep FK-Para-Küme... VE GAZİANTEPSPOR!'
08 Mayıs 2024 Çarşamba 21:35Kenan Yücel Yazıyor: 'Süper lig'miş...Miş, Miş.'
07 Nisan 2024 Pazar 12:04Kenan Yücel Yazıyor: 'Kapatın dükkanı....!'
03 Nisan 2024 Çarşamba 08:49Kenan Yücel'den Dev Röportaj: 'GAZİANTEP FK'nın SELÇUK İNAN'I LİGDE KALACAĞIZ'
26 Mart 2024 Salı 22:28![Murat Uygun](https://www.olaymedya.com/d/author/44020_b.jpg)
![Yasemin Aydıner](https://www.olaymedya.com/d/author/16550_b.jpg)
![Prof. Dr. Sıtkı Göksu](https://www.olaymedya.com/d/author/16549_b.jpg)
![Mehmet Erol Maraş](https://www.olaymedya.com/d/author/16568_b.jpg)
![Raci Dölek](https://www.olaymedya.com/d/author/16563_b.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.