![Kenan Yücel](https://www.olaymedya.com/d/author/16553_b.jpg)
Kenan Yücel
Özlenen Sadece Bayramlar mı ?
Ama evlerimizde huzur, yer sofralarımızda bereket, yemeklerde lezzet vardı. Çünkü ninelerimiz, annelerimiz, teyzelerimiz yemeklere sevgilerini, samimiyetlerini, içtenliklerini, güleryüzlerini katarlardı, yemekler ve tatlılar ocak ve tüp ateşiyle değil, onların yüreklerindeki fırınlarda pişerdi. Onun için hala bizim kuşağın damağında o bayram yuvalamasının , zerdelerin lezzetleri, tatları gitmez.
Şimdi bizlerinde, çocuklarımızında, torunlarımızında üstünde giydikleri, ayaklarındaki, kaliteli, ama hiçbirimiz o bayram öncesi bize kıt kanaat zorlukla alınan gömlek, pantolon ve ayakkabıyı yastıklarımızın altında uyuduğumuz o sevinci, heyecanı yaşatmıyor.
![](https://www.olaymedya.com/sites/856/uploads/2021/05/13/large/bayk.jpg?)
Şimdi kredi kartlı, ibanlı, bol paralı, bol cüzdanlı, harçlıklı el öpmeleri var. Ama o dönem erkenden heyecanla önce evdeki anne, baba, abla, ağabey derken aile büyüklerinin dayı, amca, teyze, hala, nine, dedelerden alınan harçlıkların bereketi, ben bu kadar bayram harçlığı topladım, sen ne kadar denilen sıcak arkadaş muhabbetleri ve gururu var mı ?
Bayram harçlıkları ile mahalleden adeta boşalırcasına gidilen lunaparklar, sinemalar, oyunlar, çocuk parkları, kavaklıkta, değirmiçemde birlikte alışveriş yapılan, oynanılan eğlenilen yerler, ortamlar var mı ?
Mahallemizde o tonton dedeler, nineler, babanız, amcanız olmasa bile her zaman arkanızda duracağını hissettiğiniz erkeklerin amca, dayı, kızların teyze, hala diye sığınacakları güvenli limanlar var mı ?
Mahallede, sahada yada okul bahçelerinde plastik toplarla, krampon, kest yerine yırtık ayakkabılarla, iki taşdan oluşan kale direkleri ile oynanılan futbolun, çelik çomağın, saklambaçın, uzun eşeğin tadı var mı ?
Bayramlarda gittiğiniz Baydar, Nakıp Ali, Büyük, Ses ve Arı sineması önündeki kuyruklar, sinema çıkışı köşedeki dürümcülerde yediğiniz tatlar, yada doy doy, bahar, karaoğlan paça, şehir lokantası ve yusuf ziya'nın burmalı kadayıfının lezzeti, üstüne sütün tadı var mı ?
Esas bizim kuşak bayramları değil, o dönemin insanlığını, samiyetini, sıcaklığını, içtenliğini, arkadaşlığı, dostluğu, paylaşmayı, samimiyeti, tertemiz sevgi ve aşkları, ona samimi ve sıcak bir şekilde sarılan büyüklerini özlüyor.
Yine de şanslıyız, biz o günleri doya, doya organik, gdo'suz yaşadık.
Şimdi her şey sanal, her şey banal. Biz evlerimize, mahallerimize, şehrimize sığmıyorduk, şimdikiler bir telefona ve tablete sığıyorlar.
Mutlu Bayramlar.
Kenan Yücel Yazdı: 'Gaziantepspor ve Haciz...!'
19 Haziran 2024 Çarşamba 10:28Kenan Yücel Yazdı: 'Kızıllar sonrası ve şimdi...!'
07 Haziran 2024 Cuma 09:38Kenan Yücel Yazdı: 'İnanmak, başarmaktır.'
26 Mayıs 2024 Pazar 21:47Kenan Yücel Yazdı: 'Gaziantep FK'ya Şahinler ve Umutlar Sahip Çıkt! GAZİANTEPSPOR RUHU KALYON'DA!'
18 Mayıs 2024 Cumartesi 22:27Kenan Yücel Yazdı: 'Maksim mi ? Gülşen mi ?'
15 Mayıs 2024 Çarşamba 22:14Kenan Yücel Yazdı: 'Veni, Vidi, Vici... Adana'ya gittik, gördük ve yendik geldik.'
13 Mayıs 2024 Pazartesi 09:17Kenan YÜCEL YAZDI: 'Gaziantep FK-Para-Küme... VE GAZİANTEPSPOR!'
08 Mayıs 2024 Çarşamba 21:35Kenan Yücel Yazıyor: 'Süper lig'miş...Miş, Miş.'
07 Nisan 2024 Pazar 12:04Kenan Yücel Yazıyor: 'Kapatın dükkanı....!'
03 Nisan 2024 Çarşamba 08:49Kenan Yücel'den Dev Röportaj: 'GAZİANTEP FK'nın SELÇUK İNAN'I LİGDE KALACAĞIZ'
26 Mart 2024 Salı 22:28![Murat Uygun](https://www.olaymedya.com/d/author/44020_b.jpg)
![Yasemin Aydıner](https://www.olaymedya.com/d/author/16550_b.jpg)
![Prof. Dr. Sıtkı Göksu](https://www.olaymedya.com/d/author/16549_b.jpg)
![Mehmet Erol Maraş](https://www.olaymedya.com/d/author/16568_b.jpg)
![Raci Dölek](https://www.olaymedya.com/d/author/16563_b.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.