Gaziantep Gençlik ve Spor Müdürü!.!

Yeni İl Müdürü atanalı herhalde bir altı ay kadar oldu, bu kadar yıl sadece futbolun değil, Gaziantep'te sporun her kademesinin içinde bulundum. Futboldan, basketbola, voleyboldan, hokeye, yüzmeden, güreşe, boksa her dalda yazdım, çizdim, yeri geldi yönettim ama daha yeni müdürümüz ile tanışmadım, bir araya gelmedim, isminin dışında sporla ilgisi, katkısını bilmiyorum.
Çünkü biliyorum ki ;
Futbolda FİFA, UEFA başkanlarının ismini bilmez.
Türkiye Futbol Federasyonu, teknik direktörünü bilmez.
Basketbol federasyonu, güreş, yüzme, hokey bilmez.
Bizlerin ve büyüklerimizin yaşadığı Kırıkkale ile Ankara şampiyonluk hikayesini bilmez.
Van'daki küme düşme mucizesini bilmez, Mersin'de sahilde nasıl kovalandığımızı bilmez, Adana ve Osmaniye otobanını kapatan Adana Demirsporlu taraftarları bilmez.
Groningen, Lens, Roma zaferlerini canlı canlı yaşamadı, gözyaşları ile Gaziantepspor bayrakları ile tur atmadı.
Futbolda 3-5-2 nedir desen 10 der, muhtemelen.
Basketbolda alan savunması desen Gaziantep savunmasından bahseder.
Güreşte kle, boksta aparkat, voleybolda smaç uzaktır.
Bunları neden yazıyorum.
Geçen playoff maçında daha stadın yarısı ancak dolduğunda insanlar ve biz basın mensupları dahil staddan ancak iki saat sonra çıkabildik. Taraftarlar tuvalet ihtiyacını gideremedi, her yer leş gibiydi, büfeler, su ihtiyacı kısaca her taraf rezaletti, sonuç dışında.
Peki şimdi süper lig zamanında dört büyükler, yada milli takım maçı hasbelkader buraya verilirse nasıl olacak.
Ankara Eryaman'a gittim muhteşem stad, düzen, intizam harika, İstanbul Başakşehir Stadına gittim her şey tıkır tıkır.
Gaziantep'te tesisler yapılıyor harika, yönetenler amatörün ötesinde acemi.Sadece Gençlik ve Spor Müdürlüğünde değil belediyelerin çoğunda spordan ve Gaziantep'ten gelen yok. Bunların bir çoğu iddia ediyorum , hayatlarında çim sahaya çıkmamış, oynamamış, tekme yememiş, kramp girmemiş, parkede bırak oynamayı gezmemiş, mindere, ringe çıkmamış insanlar sırf siyasiler ve onların egolarını tatmin, liyakata bakmadan, eş , dost, siyaset, hısım, akraba kontenjanlarından gelip, tak emredin, şak yaparım olursa böyle oluyor.
Onun için şu ana kadar tanışmadığım, spor sahalarında bir araya gelmediğim sayın spor müdürüme şunu hatırlatır ve tavsiye ederim. Geçmiş İl Müdürlerine Sami Beyazıt, Sait Güven, Zafer Arslan, Yahya Şahan, M.Nuri Öcal, Ökkeş Demir'i incelesin, yaptıklarına bir baksın.
Yoksa bir milletvekili, bir il başkanı, bir belediye başkanı, bir Ankara referansı, faksı, mesajı ile gelenler aynı şekilde giderler, ama iz bırakmak başka, eser bırakmak başka.
Bilmem anlatabildim mi ?
Sayın siyasiler, sayın İl Müdürüm!.!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kenan Yücel Arşivi