Yasemin Aydıner

Yasemin Aydıner

Şeyh Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri

Sevginin sevgi olabilmesi için benliği aşması gerek.Bu kişinin ruhunda hissettiği iç yakınlık,Ilahi bir lütuf , irade dışı bir hal 'dir. Merakla başlar çoğu zaman muhabet hasıl olursa marifete döner. Bir çok dönüş yada kayboluş hikayesi tesadüf sandığımız akıl almaz hadiselerle cereyan eder, nasıl bir hayır murad edilmiştir çoğu zaman da hiç bir anlam veremediğimiz, ancak işinde tek galip olan Aziz ve Celil olan Allahın katından bir ikramdır.
Hacı Ayşe hanım, aslen Urfalı, Kudus doğumlu Antepte yaşamış bir binbaşının kızıdır.Onun da gönlünde bir muradı vardır elbet, hicaza gitmek ister ancak maddi yetersizlikler nedeniyle buna imkaninin olmadığı için hüznünü içinde daima yaşardı ancak bir gece bu ümitsizliği kıracak fevkalâde bir rüya ile davet edildiğini gördü artık umutsuz değildi ancak bu nasıl olacaktı.Cok sürmeden kudusteki bir akrabasından bir miktar miras kaldığı haberini aldı ancak bu sadece yolculuğun gidiş kısmına yetecek kadardı. Yolculuk başladı ziyaretler tamamlandı, fakat dönüş için hiç parası yoktu.Peygamber efendimizin makamına gelerek ağladı burada kalmam gerekiyorsa seve seve kalırım ,eğer gitmem gerekiyorsa beni yurduma kavuştur diye niyaz etti.Ertesi gun medine sokakları şu sözlerle yankılandı.. tellallar; antep hacılarının parası padişah tarafından ödenmiştir...
Allah'a sonsuz inanan, peygamberine derinden sevgi duyan dinin kurallarina sahip çıkan bir gönlü mahrum bırakılmaz.Her ne kadar Insan yanlışlıklar arasın da boğulsa da Allah cc. ona kaldığı imtihanı geçmesi için ikinci bir şans verir,çünkü her sıkıntının bir örneği, bir de devası vardır.

HAYIRLI CUMALAR dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yasemin Aydıner Arşivi