![Mehmet Erol Maraş](https://www.olaymedya.com/d/author/16568_b.jpg)
Mehmet Erol Maraş
Olay'ın 32 yılında neler oldu?
Yıl 30 Kasım 1992 bu tarih Gaziantep yerel medya tarihinde önemli bir gün. 30 Kasım gerçekten de Gaziantep medya tarihi için bir dönüm noktası oldu diyebiliriz. Bu tarihte Olay Medya olarak ilk kez ofset gazetecilik de büyük bir yola çıkmış oldu. Biliyorsunuz bu yıllarda Gaziantep yerel medyasında tek ofset gazete vardı. Gaziantep sanayide çok gelişmiş bir şehir olabilir ama yerel medyada oldukça zayıf kalmıştı. O dönem ben, Raci Dölek ve Merhum Erdal Çelik ile birlikte Olay Gazetesini kurduk. Kısa sürede ofset gazetecilik tarihinde önemli başarılara imza attık. Bu şehirde gazete satılmaz, okunmaz diyenlere inat yılmadan, pes etmeden mücadele etmeye devam ettik ve gerçekten de yolun başında bize inanmayanları da çok güzel ters köşe yaptık. 32 yılda bizle beraber bir çok kardeşimiz çalıştı kimisi rahmetli oldu kimisi de çalışmaya devam ediyor. Bizim Olay Medya markasını oluşturmamızda onlarında çok büyük emekleri vardır. Bize verilen tüm emeklere Olay Medya adına teşekkür ederim...
Yayın hayatımıza tekrar dönecek olursak gazetemizi kurduk ve ardında hızlı bir şekilde Olay TV ve Olay Radyo'yu da faaliyete geçirdik. Gaziantep gibi iftira ve dedikoduların bir türlü bitmediği bir şekilde bunu başarmak gerçekten de çok zordu. Kurulduğumuz günlerden beri ben ve arkadaşlarım her zaman iftiraların ve dedikoduların odağında olduk. Çok şükür ki bunlarla mücadelemizi de verdik. Bizim tek suçumuz Gaziantep'i çok sevmek oldu. Bundan dolayı da çok sıkıntı çektik. Ben ve arkadaşlarım Asli ve asliye ceza mahkemlerin de sayısız defa yargılandık. Biz bu sektöre de değil de başka bir sektörde iş yapsaydık belki de bu kadar yorulmayacaktık. Gaziantep'in İstanbul gibi taşının, toprağının altın olduğunu bizde biliyoruz elbette ama biz bu şehrin kültürüne, sanatına yatırım yapmak istedik. Gaziantep'in hakkını kimseye yedirmedik, bu Gazi şehri de kimseye de peşkeş çekmedik. İlk kurulduğumuz sıralarda bize destek veren değerli kardeşlerimizde oldu ama son 10-15 yıldan beri destek de gördük diyemeyiz. Biz bu TV kanalını, radyoyu kurabilmek için Milyon liralar harcadık, bunun yerine İbrahimli 1-2 gibi yerlerden arsa satın alsaydık şuanda gördüğümüz çoğu inşaatlar bizim olurdu belki de ama biz yine de bu şehir için mücadele etmeyi seçtik.
Sayın Abdulkadir Konukoğlu'nun çok sevdiğim biz sözü vardır " Dünya'da Türkiye, Türkiye'de Gaziantep" sloganı ile yola çıktık bizde. Bizim bu mücadelemizde kimler geldi kimler geçti... Eski siyasetçiler, bakanlar, milletvekilleri ve daha nicesi hepsini isim isim sayamasam da Sayın Merhum Mustafa Taşar, Sayın Merhum Mehmet Batallı ve Sayın Merhum Ayvaz Gökdemir'e hepsine gerçekten de en içten duygularımla çok teşekkür ediyorum. Ayrıca eski Milli Eğitim Bakanı Vehbi Dinçerler, eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ve Asım Güzelbey'e de ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Biz Olay Medya olarak her zaman Gaziantep'in sesi, kulağı, gözü olduk ve olmaya da devam edeceğiz. 32. yılımızda tüm emekçi kardeşlerime , çok değerli okurlarımıza ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Nice 32 yıllara....
Atilla kardeşim iyi bir gazeteci ve işkencecilere karşı direnişçiydi! - Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü'nde şok gelişme!
23 Temmuz 2024 Salı 08:38Mehmet Erol Maraş Yazıyor: '14 Temmuz 2016 saat 20.45'i unutmadık! - Umut Yılmaz mı yoksa Halil Uğur mu haklı?'
16 Temmuz 2024 Salı 08:02Gaziantep'teki rötarların perde arkası! - AK Parti'ye Fedai başkan ne yapacak? - Suriyelilerin geri dönüşünde umut var mı?
09 Temmuz 2024 Salı 08:28Erol Maraş Yazdı: Suriye'yi 41 sivil toplum örgütü ateşledi! Nizip Belediye Başkanı Ali Doğan neyin peşinde?
01 Temmuz 2024 Pazartesi 22:23Erol Maraş Yazıyor: 'AK Parti'de Fedaioğlu başkan! - Suriyeliler Gaziantep'in başına bela mı?'
25 Haziran 2024 Salı 09:34Gaziantep pahalılıkta yangın yeri! - Bayram mı tatil mi? - Dolandırıcılık had safha da!
11 Haziran 2024 Salı 00:44Mehmet Erol Maraş Yazdı: 'Çağdaş ve Koçak baklavayı neden yok etmek istiyoruz? - Şahin, Türkiye'nin güçlü, etkili başkanı!'
04 Haziran 2024 Salı 07:58Gaziantep'te AK Parti İl Başkanı Kim Olacak? EROL MARAŞ YAZDI: ERDOĞAN AK PARTİ ÖZEL EKİBİNİ GAZİANTEP'E YOLLADI
27 Mayıs 2024 Pazartesi 22:21EROL MARAŞ YAZDI: 'İnan ve Yılmaz'ın talebeleri zoru başardı!'
26 Mayıs 2024 Pazar 22:44Mehmet Erol Maraş Yazıyor: 'AK Parti'de İl Başkanlığı kime verilecek? - Memik Yılmaz devam etmeli mi?'
21 Mayıs 2024 Salı 07:38![Murat Uygun](https://www.olaymedya.com/d/author/44020_b.jpg)
![Yasemin Aydıner](https://www.olaymedya.com/d/author/16550_b.jpg)
![Prof. Dr. Sıtkı Göksu](https://www.olaymedya.com/d/author/16549_b.jpg)
![Mehmet Erol Maraş](https://www.olaymedya.com/d/author/16568_b.jpg)
![Raci Dölek](https://www.olaymedya.com/d/author/16563_b.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.