Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal Medical Point’te

Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal Medical Point’te
Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal Medical Point’te.

Memnuniyet odaklı, güvenli ve kaliteli sağlık hizmetiyle toplumun her kesiminden insanı buluşturan Medical Point Gaziantep Hastanesi, hekim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Tüm branşlarda olduğu kadar bilhassa erişkin ve çocuk yan dal branşları ile kadrosunu güçlendiren Medical Point Gaziantep Hastanesi teknik alt yapısı, tıbbi donanımı, uzman sağlık profesyonellerini bünyesine ekliyor. Bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla kurulan Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Kliniği Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. Çocuklarda kan ve kanser hastalıklarına tanı koymak, tedavi etmek ve kan ve kanser hastası çocukların sağ kalımlarını artırmak ve daha iyi yaşam sürmelerini sağlamak maksadıyla multidisipliner olarak görev yapan bir bilim dalıdır. Bu bağlamda, çocuklarda meydana gelen, kan ve kanser hastalıklarına ilişkin tanı ve tedavi yöntemlerinin deneyimli bir kadro ile donanımlı hastanelerde yapılması oldukça önemlidir.

Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal Medical Point Gaziantep Hastanesi’nin uzman hekim kadrosunun bünyesinde yer alarak hasta kabulüne başladı.

Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal Kimdir?

Profesör Doktor Ekrem Ünal, 1995 ile 2001 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 ile 2007 yıllarında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Araştırma Görevlisi Doktor ünvanıyla, 2007 ve 2012 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalı’nda Uzman Doktor olarak görev yaptı.

2012 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalı’na Yardımcı Doçent Doktor olarak atandı. 2021 yılında aynı üniversitede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalı’nın Profesör kadrosunda yer aldı.

Prof. Dr. Ekrem Ünal Çocuk Hematoonko camiasında tanınan ve sevilen bir hekimdir. Prof. Dr. Ekrem Ünal’ın, Amerika ve Avrupa’daki bilim insanları ile birlikte Çocuk Hematoloji, Onkoloji ve İmmunlojisi ve Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında kabul gören prestijli dergilerde 150’den fazla yayını bulunmaktadır. Bununla birlikte, Medical Point Gaziantep Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal, ülkemizin sayılı bilim insanlarından olup; onu aşkın hastalığın ilk kez tanı konulmasında ve tedavisinde aktif rol almıştır. Bu hastalıkların keşifleri bilim dünyasında da önemli bir yere sahiptir. Profesör Doktor Ünal, ‘’Avrupa Kemik İliği Nakli Doğumsal Hastalıklar Çalışma Grubu’nda ülkemizi başarı ile temsil etmektedir. Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi ile nadir hastalıkların tanı ve tedavisi için Amerika, Kanada, Avusturya, İran, İsrail, Kolombiya, Endonezya, Brezilya gibi ülkeler ile ortak çalışmalar yaparak, ülkemizi temsil etmekte ve ortak bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Profesör Doktor Ekrem Ünal, Türk Hematoloji Derneği, Türk Pediatrik Hematoloji Derneği, Avrupa Hematoloji Derneği (EHA), Uluslararası Pediatrik Onkoloji Topluluğu (SIOP), Avrupa Kan ve İlik Nakli Grubu’na (EBMT) üyedir.

Profesör Doktor Ekrem Ünal’ın uzmanlaştığı hastalıklar ve tedavi yöntemleri; Lösemi, Lenfoma, Beyin Tümörleri, Nöroblastom, Nefroblastom (Wilms tümörü), Yumuşak doku sarkomları, Germ hücreli tümörler, kemoterapi, akıllı ilaçlar, çocukluk çağı kanserlerinde hücresel tedaviler, CART hücreleri, Anemiler (Demir, Vitamin B12 eksiliğine bağlı), Trombositopeni, Doğumsal Nötropeni, Aplastik anemi, Myelodisplastik Sendrom (MDS), nadir hematolojik hastalıklar, Kemik iliği Nakli, genetik tedaviler, hedefe yönelik tedavi yaklaşımları olarak öne çıkmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.