Doç. Dr. Sait Öztürk Anlattı! Çağla Şıkel’in Tepkisi Dikkat Çekti! Epilepsi Pili Cerrahisi Yaygınlaşıyor!

Türkiye’de epilepsi farkındalığı amacıyla TV ekranlarına konuk olan başarılı cerrah Doç. Dr. Sait Öztürk anlattıkları ile FOX TV program sunucusu Çağla Şıkel’i şaşırtmayı başardı. Akıllı epilepsi pili ve beyin pili uygulama yöntemlerinde Çağla Şıkel’in dikkatini çekerken, Epilepsi Pili Cerrahisi yaygınlaşıyor. İşte detaylar...

Epilepsi hastalığının cerrahi tedavi yöntemleri hakkında farkındalık çalışmaları kapsamında FOX TV ekranlarında yayınlanan “Çağla ile Yeni Bir Gün” programına katılan Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Sait Öztürk verdiği bilgiler ve uyguladığı tedavi yöntemleri ile Türkiye’de ve Dünya çapında birçok hastaya şifa olmaya devam ediyor.

Özellikle Akıllı Epilepsi ve Beyin pili yöntemleri ile Parkinson, epilepsi ve depresyon gibi hastalıkların tedavi edilebildiğini anlatan Dr. Sait Öztürk anlattıkları ile Çağla Şıkel’i şaşırtmayı başardı.

ÇAĞLA ŞIKEL AMELİYAT YÖNTEMİNİ ÖĞRENİNCE KENDİNİ TUTUMADI

Özellikle, yıllardır epilepsi krizleri ile hayatı yaşanamayacak hale gelen her yaş grubundan hastalara uygulamış olduğu Akıllı epilepsi pili tedavisi ile tanınan Doç. Dr. Sait Öztürk, epilepsi ve beyin pili ameliyat sürecini anlatırken Çağla Şıkel şaşkınlığını gizleyemedi.

Bu tedavinin Epilepsi pilinden farklı olarak uyanık şekilde ve açık beyin ameliyatında, beyine gönderilen kabloları duyan Çağla Şıkel kendini tutamadı. Uygulanan cerrahi yöntem karşısında oldukça şaşıran Şıkel, yöntemi oldukça ilginç buldu.

PSİKİYATRİK HASTALIKLARA AKILLI BEYİN PİLİ SON

Doç. Dr. Sait Öztürk, uygulanan pil tedavisinin sadece Epilepsi, Parkinson ve Distoni hastalığı ile sınırlı kalmadığını, yıllarca süren depresyon tedavilerinde de kullanıldığından bahsetti. Örneğin; Türkiye’de ilk defa gerçekleştirdiği ameliyat ile dirençli depresyon hastasına akıllı pil tedavisi uygulayarak, 10-12 defa intihar girişiminde bulunan hastasının sağlığına kavuştuğunu, eski sosyal hayatına döndüğünü ve ailesi ile tekrar bir araya geldiğini anlattı. Hastasının uyanık bir şekilde ameliyata aldığını belirten Dr. Sait Öztürk, 10 yıl sonra pilin aktif edilmesi ile hastasının tekrar gülmeye başladığını duyurdu.

DOÇ. DR. SAİT ÖZTÜRK KİMDİR?

1982 doğumlu olup, İstanbul Marmara Üniversitesinden 2007 yılında mezun olan Dr. Sait Öztürk; 2009-2014 yılları arasında nöroşirurji eğitimini tamamladı. 2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri Harvard Tıp Fakültesi Beth Israel Deaconess Medical Center’da Prof. Dr. Ron L. ALTERMAN gözetiminde Fonksiyonel Nöroşirurji (Hareket Bozuklukları – Epilepsi Cerrahisi – Nöromodülasyon Cerrahileri) alanında eğitimini sürdürdü. 2016 yılında Yardımcı Doçentlik, 2019 yılında ise Doçentlik unvanını aldı. 2015 yılından bu yana ağırlıklı olarak Fonksiyonel Beyin Cerrahisi ameliyatları ile ilgilenen Doç. Dr. Sait Öztürk, o tarihten bu yana kadar Parkinson hastalığı, distoni hastalığı ve esansiyel tremor hastaları başta olmak üzere 200’den fazla derin beyin stimülasyonu cerrahisi uygulamıştır.

Ayrıca Rusya, Orta Doğu, Balkanlar, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler coğrafyasında ilk defa ilaca dirençli epilepsi, tedaviye dirençli majör depresyon gibi hastalıklarda derin beyin stimülasyonu cerrahisini uygulayan hekimdir.

Doktor Sait Öztürk, son 5 yılda uluslararası 50’den fazla çalıştay veya kongreye uzman konuşmacı olarak davet edilmiş, birçok ülkede fonksiyonel beyin ameliyatları için misafir edilmiş ve farklı ülkelerde meslektaşlarına ve hastalara yardımcı olmuştur. 2023 yılı itibariyle 26 farklı ülkeden toplam 600 üzerinde hastanın fonksiyonel cerrahi tedavisinde yüksek başarı oranları ile hizmet sunmuştur.

Uluslararası 60 üzerinde bilimsel çalışma, çok sayıda kitap bölümü yazarlığı, nöromodülasyon alanında birçok kitapta editörlük yapmıştır. Halihazırda birçok SCI kapsamında dergide hakemlik görevi vardır. EANS (Avrupa Beyin Cerrahisi Cemiyeti) ve TND (Türk Nöroşirurji Derneği) üyesi olup, Stereotaktik-Fonksiyonel-Ağrı ve Epilepsi Grubunun yönetim kurulu üyesidir.

Epilepsi hastaları programın tamamını Doç. Dr. Sait Öztürk Youtube hesabından izleyebilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=JZxmO9L9cJs&t=9s

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.