Gaziantepli Çiftçilere Hibe Desteği Verilecek

Gaziantepli Çiftçilere Hibe Desteği Verilecek
IPARD III, Avrupa Birliği ve Türkiye'nin ortak fonundan finanse edilen program kapsamında 81 ilde toplamda 786 milyon Avro hibe desteği sağlanacak. İşte çiftçilere verilecek hibe desteği detayları…

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından çiftçilere hibe desteği imkanları anlatıldı.

Düzce Valiliği Toplantı Salonu'nda ki toplantıya Vali Selçuk Aslan, TKDK Ankara İl Koordinatörü Dr. Mehmet Ali Çakal ve Tarım Orman İl Müdürü Esra Uzun, İl protokolü, sivil toplum örgütleri temsilcileri, üreticiler ve girişimcilerin katıldığı bu toplantıda bölgedeki çiftçilere ve yatırımcılara yeni hibe imkanları hakkında bilgi verildi.

ÇİFTÇİLERE 786 MİLYON EURO HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

IPARD III, Avrupa Birliği ve Türkiye'nin ortak fonundan finanse edilen bir program olduğu ve 81 ilde uygulanacağı ve toplamda 786 milyon Avro hibe desteği sağlanacağı bildirildi.

Vali Selçuk Aslan, toplantıda yaptığı konuşmada "IPARD III programı ile ilimizde kırsal kalkınma ve tarım sektöründe ek bir destek başlatmış oluyoruz. Düzce’nin bu programdan iyi fayda sağlayacak iller arasında yer alacağına inanıyorum" dedi.

Çiftçilere 786 Milyon Euro Hibe Desteği Sağlanacak

Dr. Mehmet Ali Çakal, programın yalnızca tarımsal üretimi desteklemekle kalmayıp, aynı zamanda çevre koruma ve yenilenebilir enerji kullanımını da teşvik ettiğini belirtti. Çakal, "Yeni irtibat ofisimiz aracılığıyla, Düzce'den gelen projelerin değerlendirilmesini sağlayacağız" şeklinde konuştu.

İl Müdürü Esra Uzun ise, Düzce'nin tarımsal potansiyeline vurgu yaparak, IPARD III'ün kırsal altyapı modernizasyonuna büyük katkı sağlayacağını ifade ederek "Bu desteklerle, ilimizdeki kırsal altyapımız daha modern hale gelecektir" dedi.

Toplantı TKDK uzmanlarının IPARD III programının içeriği hakkında bilgi vermesinin ve soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

IPARD III Programıyla; Tarım işletmelerinin rekabet gücünün artırılması, Yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılması, Gıda güvenliği, hijyen, çevre koruması ve hayvan refahı standartlarına uyum sağlanması, Yeni pazar fırsatları ve teknolojiye dayalı inovasyonun teşviki, AB standartlarına uyum, çevre dostu yatırımlar ve istihdamın artırılması ve Kırsal alanlarda ekonomik faaliyet düzeyinin yükseltilmesi ve kırsal nüfusun desteklenmesi gibi konularda projeler beklenmektedir.

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.