Dijitale Levent Özkurt ve TİMBİR Damgası

Dijitale Levent Özkurt ve TİMBİR Damgası
ısa adı TİMBİR olan Türk İnternet Medya Birliği Yönetim Kurulu internet haberciliği ve dijital yayıncılıkla ilgili önemli kararlara imza attı. TİMBİR’in Ankara temaslarına Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi adına TİMBİR Yönet

Toplantı öncesinde önemli ziyaretler gerçekleştiren TİMBİR Yönetim Kurulu üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ve RTÜK Başkan yardımcısı İbrahim Uslu ile bir araya geldi. Mesleki sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu ziyaretlerde, hızla gelişen internet medyası ve sosyal medyadaki dezenformasyonun bertaraf edilmesi konusu gündeme alındı.

En önemli buluşma ise, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde TİMBİR üyelerini ziyaret eden Yayman, kurulduğu günden bu yana önemli çalışmalar yapan Birliği yakından takip ettiğini, ülkemizde özellikle sosyal medya ve dijital platformlardaki sorunlarla birlikte mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, “TİMBİR’i çözüm ortağımız olarak görüyorum. Gerek dijital platformların yasal düzenlemelerdeki boşluklardan faydalanmak suretiyle yarattığı kaos, gerekse sosyal medyayı haber kanalı olarak kullanmaya çalışanlarla mücadele konusunda birlikte önemli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. TİMBİR Yönetim Kurulu toplantısında, Birliğe yeni üye müracaatları değerlendirilirken, 2024 yılında yapılacak faaliyetler konuşuldu. Gündemdeki tüm maddeler oy birliği ile karara bağlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.