Şehitkamil Meclisi'nde İlkler Yaşandı! Meclis Toplantısı Canlı Yayınlandı...

Şehitkamil Belediyesi’nde 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. İlklere imza atılan meclis toplantısı canlı yayınlandı.

Belediye Başkanı Umut Yılmaz başkanlığında toplanan belediye meclis üyeleri ilk olarak meclis başkanvekili ve divan üyelikleri için seçim yaptı. Meclis toplantısında değerlendirme yapan başkan Umut Yılmaz, olaysız bir seçim dönemi geçirdiklerini ve yeni döneme start verdiklerini söyledi. Yılmaz seçim gezileri döneminde özellikle ilçenin kırsalında hizmetle ilgili sıkıntılar gördüklerini, bu nedenle yeni dönemde kırsalla hizmet için ağırlık vereceklerini ifade etti.


MECLİS BAŞKANVEKİLLERİ BELLİ OLDU


Meclis başkan vekilliği için CHP grubu Süleyman Türkmen ve Nizamettin Özseven, Ak Parti grubu ise Memik Yılmaz ve Erkan Tazeoğlu ismini önerdi.
Yapılan kapalı oy oylama sonucunda CHP grubunun önerdiği Süleyman Türkmen ve Nizamettin Özseven meclis başkanvekilleri seçildi.
Meclis başkanlık divanına ise Öznur Sevinç, Alican Tepe seçildi.


ENCÜMEN ÜYELİĞİ SEÇİMLERİ TAMAMLANDI


Şehitkâmil Belediye Meclis Toplantısında Encümen Üyeliği Seçimleri tamamlandı. Belediye Meclisinde yapılan seçimde Encümen Üyeliklerine Süleyman Türkmen, Uğur Acıoğlu ve Songül Yalçın seçildi.


İŞTE KOMİSYONLAR VE ÜYELERİ


Komisyon Üyeleri 5 kişiye çıkarıldı.
Yapılan Seçimlerde İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyelikleri; Zehra Altan, Burak Kaya, Sait Yalçın, Mehmet Sinan Azgın ve Hasan Oğuz
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine; Kadir Yeniçen, Meryem Aybüke Sağlam, Hayriye Didem Dinleyici, Hülya Kılıç, Ahmet Doğan Çiçek
Tarife Komisyonu Üyeliklerine; Reşit Kaya, Resül Öksüz, Hasan Çolak, Erkan Tazeoğlu, Dicle Demirdelen
Deprem ve Doğal Afet Komisyon Üyelilerine; Ali Güdücü, Ali Özçelik, Ceren Benli , Feray Yılmaz, Yakup Beşe, Komisyonuna Seda Sevinçer, Yusuf Açıkgöz, Cuma Hava, Murat Soytürk, Dicle Demirden

2. OTURUM 14 NİSAN

Şehitkâmil Belediye Meclisinin 2. Oturumunun 14 Nisan’da yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.