Nurdağı'nda Sular Durulmuyor! Nurdağı seçimleri YSK’ya taşınıyor! Hasan Dilek’ten flaş açıklamalar

Nurdağı'nda Sular Durulmuyor! Nurdağı seçimleri YSK’ya taşınıyor! Hasan Dilek’ten flaş açıklamalar
Yeniden Refah Partisi Nurdağı Belediye Başkan adayı Hasan Dilek, il ve ilçe seçim kurullarının itirazları reddettiğini dile getirirken, somut delillerle Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunacaklarını söyledi.

31 Mart yerel seçimleri geride kalırken Nurdağı Belediye Başkanlığı seçimleri henüz netlik kazanmadı. Yeniden Refah Partisi Nurdağı Belediye Başkan adayı Hasan Dilek, il ve ilçe seçim kurullarının itirazları reddettiğini dile getirirken, somut delillerle Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunacaklarını söyledi.

HASAN DİLEK YSK’YA GİDİYOR

Yeniden Refah Partisi Nurdağı Belediye Başkan adayı Hasan Dilek, yaptığı yazılı açıklamada, somut ve yeterli deliller sunmalarına rağmen il ve ilçe seçim kurulunun itirazlarını reddettiğini dile getirerek, YSK’ya gerekli belgeler ve delillerle başvuracaklarını söyledi.

İL VE İLÇE SEÇİM KURULU NE YAPIYOR?

Hasan Dilek, açıklamasında, “Bizim kimsenin oyunda gözümüz yok. İlçe Secim Kurulunda, AKP lehine DEM ve CHP’nin RED kararı ile Politize şekilde itirazımız olumsuz sonuçlanmıştır.

Bugün de İl Seçim Kurulu, delil sunmamıza rağmen, itirazımızın soyut iddialar şeklinde olduğunu ileri sürerek, başvurumuzu reddetmiştir” dedi.

YSK’YA SEÇİMİN İPTALİ İÇİN BAŞVURACAĞIZ

Yeniden Refah Partisi Nurdağı Belediye Başkan adayı Hasan Dilek, Yüksek Seçim Kurulu’na başvuracaklarını dile getirerek, “Makul şüphe ve delillerimize istinaden; SEÇİM İPTAL’ini gerektiren SOMUT DELİLLER’i Yüksek Seçim Kuruluna (YSK’ya) sunarak gerekli İtirazımızı yapacağız. Ayrıca oyların yeniden sayılması talebimizi de yineleyeceğiz” diye konuştu.

İL VE İLÇE SEÇİM KURULUNA BASKI YAPILDI

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden bir hafta geçerken Nurdağı’ndaki belirsizlik devam ediyor. Yeniden Refah Partisi Nurdağı Belediye Başkan adayı Hasan Dilek, il ve ilçe seçim kuruluna siyasi baskı yapıldığını belirterek, “İl ve İlçe Seçim Kurullarında alınan RED kararlarının, Siyasi Baskı ile alındığı aşikardır. Adaletin Yerini bulacağına olan inancımız ise, tamdır” şeklinde konuştu.

HAKSIZLIĞA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Hasan Dilek, 2019 seçimlerinde aynı sorunları yaşadıklarını anımsatarak, “2019 Seçimlerinde yapılan haksızlıkların, aynısına müsaade etmeyeceğiz ve masa başında alınan kararlarla, halkın iradesinin önünde durulamayacağını tüm Türkiye ‘ye göstereceğiz. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı ve herkes için adalet inancımızı devam ettirmek istiyoruz.. Bu nedenle, YSK’nın alacağı kararı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadesini kullandı.

HER SEY NURDAĞI İÇİNDİR

İŞTE İTİRAZ GEREKÇELERİMİZ

Hasan Dilek neden itiraz ettiklerini şu sözlerle açıkladı, “Aramızdaki Fark sadece 51’dir Ancak, 3 adet mükerrer oyun il seçim kurulu tarafından tespit edilerek kabul edildiği görülmüştür. Yani seçim kurulu tarafından onaylanan resmi fark 48 olmaktadır.

Ayrıca;

- Kanunen yasak olmasına rağmen akıl hastalığı nedeniyle kısıtlı vatandaşlarımıza Oy kullandırtılmıştır ve bu sayı oldukça fazladır. Oy kullandığı tespiti yapılmıştır.

Yurtdışında yerleşik olan vatandaşlar yerine oy kullanılmıştır. Oy kullanıldığı yani imza alanının dolu olduğu ilçe seçim kurulu tarafından teyit edilmiştir.

- ⁠Geçersiz Oy oranın Türkiye ortalaması üzerinde olması ve 10 adet Sayım tutanağında geçersiz oy kısmında herhangi bir sözlü ifade yazılmaması tespit edilerek eklerde sunulmuştur.

- ⁠İlçemiz Mesthöyük köyü 1065 numaralı Sandık Güvenliğini zora sokan silahlı saldırı olması ve sandık görevlilerinin tehdit altında görevlerini yerine getirmeye çalışmaları jandarma tutanaklarında mevcuttur.

- Sayım cetvelinde ve sayım tutanaklarında ⁠aşikâr bir şekilde toplama hatasının olması. Tüm bu konularda somut delillerimiz ile Yüksek Seçim Kuruluna itirazımızı yapacağız.

Takdir Yüce Adaletindir. Halkın iradesine sahip çıkacak olan mercileri göreve davet ediyoruz”

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.