Gaziantep'te Seçim Sonuçları! CHP Rüzgarı Esti... İşte Detaylar

Gaziantep'te Seçim Sonuçları! CHP Rüzgarı Esti... İşte Detaylar
AK Parti yıllardır elinde bulunan Nizip, Yavuzeli ve Şehitkamil’de seçimleri kaybetti, Karkamış’ta ise seçimleri bir kez daha CHP kazandı. 2014 yılından bu yana Oğuzeli’ni elinde tutan MHP ise, belediyeyi YRP Adayı Bekir Öztekin’e kaptıRDI

Cumhur İttifakı’nın elinde bulunan belediye sayısı bu seçim ile birlikte 9’dan 5’e düştü…

31 Mart Yerel Seçimleri ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de büyük yankı uyandırdı. AK Parti’nin kalesi olan Gaziantep’te, seçim sonuçları Cumhur İttifakı’na adeta soğuk duş etkisi yarattı. Kentte katılımın düşük olduğu Gaziantep’te kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, AK Parti ve Cumhur İttifakı, metropol ilçe Şehitkamil’inde bulunduğu Oğuzeli, Yavuzeli, Nizip ve Karkamış’ı kaybetti.

BÜYÜKŞEHİR’DE MAKAS DARALDI

Gaziantep’te geç saatlere kadar süren Yerel Seçim sonuçlarına göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında ipi göğüsleyen isim Fatma Şahin oldu. sandıkların 2 bin 754’ünün açıldığı 591 bin 922 oyun sayıldığı kentte, Şahin’in oy oranı yüzde 37,36 oldu. Şahin, 211 bin 334 oy ile ilk gelen ve kesin olmayan seçim sonuçlarına göre GBB Başkanlığını kazanan isim olacak gibi. Şahin’i yüzde 29,64 oy oranı be 167 bin 623 oy ile CHP Adayı Muzaffer Ertürk ve yüzde 16,51 oy oranı ile YRP Adayı Şükrü Yılmaz takip etti. Şahin, 2019 Yerel Seçimlerinde en yakın rakibine yüzde 25 oranında fark atmıştı…

Fatma Şahin-22

TAHMAZOĞLU YİNE FARK ARTTI

Türkiye’nin en büyük metropol ilçelerinden olan Şahinbey’de AK Parti Adayı Mehmet Tahmazoğlu, seçimlerde en rahat olan isim oldu. 21 ismin aday olduğu Şahinbey Belediye Başkanlığı seçimlerinde ipi göğüsleyen isim büyük farkla Mehmet Tahmazoğlu oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre Tahmazoğlu, yüzde 54,93 oy oranı ile güven tazeledi. Tahmazoğlu’nu CHP Adayı Arkın Bereketoğlu ve YRP Adayı Mehmet Ös takip etti. Tahmazoğlu’nun 2019 seçimlerinde yüzde 60,25 olan oy oranı 5 puan azaldığı görüldü.

Tahmazoğlu-1

ŞEHİTKAMİL’DE UMUT YILMAZ

Gaziantep’te en büyük sürpriz Şehitkamil Belediye Seçimlerinde yaşandı. Üç dönemdir Şehitkamil Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve 4’üncü kez AK Parti tarafından aday gösterilen Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi Kurucu Başkanı Ahmet Yılmaz’ın oğlu Umut Yılmaz ile yarıştı. Yarışta kesin olmayan sonuçlara göre ipi göğüsleyen isim Yılmaz oldu. Yılmaz, Fadıloğlu’na büyük fark attı.

Umut Y─▒Lmaz434171989 10160895590471321 5947271532611114528 N

NİZİP’TE ALİ DOĞAN…
31 Mart Yerel Seçimlerinde heyecan dorukta. Gaziantep’in en büyük ilçelerinden olan Nizip’te sürpriz bir sonuç yaşanıyor. CHP Nizip Belediye Başkan Adayı Ali Doğan, seçimlerde önde olan isim oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre Ali Doğan yüzde 36,55 oy oranı ile seçimlerde ipi göğüsleyen isim oldu. Doğan’ı yüzde 32,50 ile Hacı Fevzi Akdoğan ve yüzde 21,34 ile YRP Adayı Mustafa Doktoroğlu takip etti.

Ali Dog̏an-1

OĞUZELİ’NDE YENİDEN ÖZTEKİN…

Gaziantep’te Yerel Seçim sürüyor. Sayım işlemlerinin devam ettiği Oğuzeli İlçesi’nde Yeniden Refah Partisi sürprizi yaşanıyor. YRP Adayı Bekir Öztekin, MHP Adayı Mehmet Sait Kılıç ve CHP Adayı Mehmet Bozgeyik başta olmak üzere çok sayıda ismin yarıştığı Oğuzeli’nde seçimler adeta bıçak sırtı geçti. 2014 yılında Oğuzeli Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybeden Bekir Öztekin, 10 yılın ardından yeniden aday olduğu Oğuzeli’nde yarışı önde götüren isim oldu.

82C0A9B9 3796 47Aa B136 39E46D943137

KARKAMIŞ’TA İŞLEM TAMAM

Gaziantep’in Karkamış İlçesi’nde 2019 Yerel Seçimlerini CHP kazanmıştı. 2024 seçimlerinde MHP’ye bırakılan Karkamış’ta CHP Adayı Mustafa Güzel ve MHP Adayı Bülent Tiryaki yarışıyor. Kıran kırana geçen seçimde yarışı önde götüren isim CHP Adayı Mustafa Güzel oldu.

İSLAHİYE’DE VURAL İLE DEVAM

Asrın Felaketi’nden ağır yara alan ilçeler arasında yer alan İslahiye İlçesi’nde seçim heyecanı sürüyor. AK Parti Adayı Kemal Vural, İYİ Parti Adayı Hacer Bülbül, CHP Adayı Okan Öztürk ve Yeniden Reafh Partisi Adayı Murat Mustafa Selimoğlu’nun yarıştığı İslahiye’de, seçimi önde götüren isim Vural oldu.

YAVUZELİ’NDE SÜRPRİZ

AK Parti’nin Kalesi olan ilçeler arasında yer alan Yavuzeli’nde büyük şok yaşanıyor. AK Parti Yavuzeli Belediye Başkan Adayı Kemal Sakaroğlu’nun önde götürdüğü seçimde CHP Adayı Bekir Sakar öne geçti.

Bekir Sakar

NURDAĞI KIRAN KIRANA

Asrın Felaketi’nden büyük yara alan Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde oy verme işlemleri tamamlanmıştı. AK Parti Adayı Mehmet Yıldırır, Yeniden Refah Partisi Adayı Hasan Dilek, İYİ Parti Adayı İlhan Tek, CHP Adayı Mustafa Çetin, DEM Parti Adayı Müslüm Denizhan gibi isimlerin yarıştığı Nurdağı’nda adeta kıran kırana bir seçim yaşandı. Yıldırır ile Dilek arasında geçen seçimlerde önde olan taraf Yıldırır oldu.

ARABAN’DA MHP KAZANDI
31 Mart Yerel Seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre seçimleri kazanan tarafn MHP Adayı Mehmet Özdemir oldu. 2019 yılında CHP’den Aday olan Hasan Doğru’ya seçim kaybeden Özdemir, 2024 yılında seçimleri kazanarak, Cumhur İttifakı’nın yüzünü gülderen Belediye Başkanlarından oldu.

Mehmet O╠Êzdemirdsc 0317-1

Gaziantep’te büyük sürprizler yaşanan seçim sonuçları, meclis üyeliklerinin de belirlenmesiyle sonuçlanacak…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.