CHP Gaziantep'te İl ve ilçe Başkanı İstifa Etti!

CHP Gaziantep'te İl ve ilçe Başkanı İstifa Etti!
CHP Gaziantep’te Meclis Üyesi Aday Listeleri ile ilgili kriz büyüdü. Edinilen bilgilere göre, CHP İl ve İlçe Başkanlıkları tarafından hazırlanan meclis üyesi aday listeleri partiyi birbirine kattı.

CHP’de meclis üyeliği gerilimi, İl Başkanı Reis Reisoğlu, Şehitkamil İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım’ın istifası ile sonuçlandı. İstifa kararı alan Reisoğlu, genel merkez ve partinin önemli isimlerinin tüm baskılarına rağmen kararından dönmedi. “Ön seçim dikkate alınmazsa görevimden ayrılırım” sözüyle başkanlığa seçilen Reisoğlu sözünden dönmedi. Reisoğlu bugün istifasını kamuoyuna duyuracak. Diğer yandan liste krizinin yaşandığı Şehitkamil’de de İlçe Başkanı Hurşit yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri istifa etti.

GENEL MERKEZDEN BÜYÜK ŞOK

Genel Merkezden gelen yazı CHP’de büyük şok yarattı edinilen bilgiye göre CHP Gene Merkezi Genç ve Kadın Kotasının uygulanmasını istedi. Şahinbey ve Şehitkamil Meclis Listelerinde kotaların uygulanması parti içinde büyük karmaşa yarattı.

ŞEHİTKAMİL’DE SONUÇ ALINAMADI

CHP İl Başkanı Reis Reisoğlu, örgüt iradesi ile hazırlanan listelerde kota ve kontenjan kullanılmaması talebinden geri adım atmazken, Şahinbey’de ön seçim sonuçları büyük oranda uygulandı. Şehitkamil’de ise ön seçimde çıkan sonuçlara rağmen listenin ön sıralarına bazı isimler yazıldı. Genel merkez ile gün boyu liste krizi üzerine görüş alışverişinde bulunulsa da, bir sonuç alınamadı.

REİSOĞLU İSTİFASINI DUYURDU

CHP İl Başkanı Reis Reisoğlu, daha önce verdiği demeçlerde meclis üyelerinin ön seçimle belirlenmemesi halinde görevden ayrılacağını açıklamıştı. Reisoğlu, verdiği sözden geri dönmedi ve ön seçim sonuçlarının uygulanmaması nedeniyle görevinden ayrılma kararı aldı. Gün boyunca genel merkez ve GİK üyelerinin yoğun baskısına rağmen kararından dönmeyen Reisoğlu’nun, istifa kararını bugün içinde kamuoyuna duyuracağı öğrenildi.

YILDIRIM HEM PARTİDEN HEM DE GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Bir başka istifa haberi ise CHP Şehitkamil İlçe yönetiminden geldi. Hurşit Yıldırım’ın, genel merkezin kota uygulaması dışında, Belediye Başkan adayı Umut Yılmaz’ın da bir kaç ismi ön sıralara yazmasına tepki koyduğu öğrenildi. Listenin seçim kuruluna veriliş saatine kadar bekleyen Yıldırım, listede düzeltme yapılmayınca istifa kararı aldı. İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım ve İlçe Yönetimi, hazırladıkları istifa dilekçesini İl Başkanlığına sundu. Yıldırım dilekçesinde hem İlçe Başkanlığı görevinden hem de partisinden istifa ettiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.