Gazikültür, yeni bir eseri daha okuyucuyla buluşturdu

Gazikültür, yeni bir eseri daha okuyucuyla buluşturdu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür Yayınları, akıllı ve dirençli kentler üzerine "Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası" adlı eseri okuyucuyla buluşturdu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür Yayınları, akıllı ve dirençli kentler üzerine "Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası" adlı eseri okuyucuyla buluşturdu.

Günümüz kentlerinin karşılaştığı zorluklara ve değişen ihtiyaçlara ışık tutan "Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası" adlı eser, "Çocuk Dostu Kent", "Yaşlı Dostu Kent", "Yavaş Kent", "Huzurlu Kent", "Dirençli Kent", "Dijital Kent", "Akıllı Kent" gibi farklı kent yaklaşımlarını derinlemesine inceliyor. Kitap, vatandaş ile diyalog, kamu hizmetlerinin sunumu, etkin ve kaliteli hizmet üretimi ve yeni yönetim modelleri gibi konuları, insani değerler temelinde yenilikçi çözümlerle ele alıyor.

Eserde, "Küresel Şehirlerde Akıllı Kent Uygulamaları", "AB Akıllı Çevre Politikaları", "İklim Değişikliği ve Kentsel Alanlar", "Büyük Veri ve Yapay Zekânın Akıllı Kentlerdeki Rolü", "Akıllı Kentlerde Blokzincir Teknolojisi" gibi birçok önemli başlık altında, kentsel dönüşüm ve inovasyon konuları ayrıntılı bir şekilde irdeleniyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bilişim A.Ş. tarafından geliştirilen akıllı uygulama örnekleri de bu kapsamlı çalışmada yer alıyor.

"Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası" adlı kitap www.gazikulturas.com adresinden e-kitap formatında ücretsiz olarak indirilebiliyor.

"Bu kitap kent yönetimi ve planlaması konusunda yeni bir perspektif sunuyor"

Gazikültür Genel Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar "Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası" kitabı hakkında, "Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası, akıllı kentlerin geliştirilmesine yönelik strateji ve eylem planlarını da kapsayarak, kent yöneticileri, politika yapıcılar, akademisyenler ve kent planlaması ile ilgilenen herkes için değerli bir kaynak niteliğindedir. Kitap, akıllı kentlerin sadece teknolojik birer yapı olmadığını, aynı zamanda sürdürülebilir, katılımcı ve insani değerlere dayalı bir yaklaşımla geliştirilmesi gerektiğini vurguluyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür Yayınları olarak, Prof. Dr. Yakup Bulut ve Dr. Miraç Aslan'ın editörlüğünde hazırlanan "Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası" kitabını sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu eser, kentlerimizin karşı karşıya olduğu zorluklara yenilikçi ve insani değerlere dayalı çözümler sunarak, kent yönetimi ve planlamasında yeni bir perspektif açıyor. Kitap, akıllı kentlerin geleceği için stratejik planlama ve politika yapımı konularında önemli bir yol gösterici niteliğindedir." ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.