SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı "Döngü" temalı resim sergisi devam ediyor

SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı "Döngü" temalı resim sergisi devam ediyor
Ressam Emine Kasap Karakoç'un 17 Kasım 2023'te SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı "Döngü" temalı resim sergisi devam ediyor.

Ressam Emine Kasap Karakoç'un 17 Kasım 2023'te SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı "Döngü" temalı resim sergisi devam ediyor.

Sergide, Emine Kasap Karakoç'un, akrilik ve yağlı boya tekniğiyle yaptığı eserlerinden oluşan 20 eseri yer alıyor.

Emine Kasap Karakoç, en saf, en temiz ve erişilmez ilahi sırrın, anne karnındaki can olduğunu belirterek, "Felsefesi ve konusu olan eserleri sanatseverlerle buluşturuyorum. Tüm canlılar, geçen binlerce yılda bir ileri bir geri yaşamaya devam edecek. Yaşam bir döngü olduğundan eserlerimde döngü ön plana çıkmaktadır" dedi.

Gaziantep'te 2016 yılında çalıştaya katıldığını hatırlatan Sanatçı, "SANKO Sanat Galerisi ev sahipliğinde eserlerimi Gaziantepli sanatseverlerle buluşturduğum için mutluyum" diye konuştu.

Emine Kasap Karakoç'un kişisel resim sergisi, SANKO Sanat Galerisi'nde 1 Aralık 2023'e kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Emin Kasap Karakoç

Emine Kasap Karakoç, Sivas Gürün'de doğdu, ilk ve ortaokulu Sivas'ta okudu.Sivas İlk Öğretmen Okulu'ndan 1974 yılında mezun oldu. Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü 1976 yılında 1.'likle kazanan Karakoç, kamudan 1999 yılında emekli oldu. Şimdiye kadar yurt içinde 100'den fazla karma sergiye katılan sanatçı,Hollanda, ABD, Fransa, Polonya, Ukrayna, Lübnan, Nahcivan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya ve İran'da sergilere katıldı.

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM), Türkiye İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), Sivas Şair ve Yazarlar Derneği (SİYŞAD), ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRDH) üyesi olan Karakoç, Ankara Çankaya Dikmen'deki atölyesinde sanatsal çalışmalarını sürdürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.