Gaziantep FK ile Gaün arasında işbirliği imzası atıldı

Gaziantep FK ile Gaün arasında işbirliği imzası atıldı

Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Futbol Kulübü arasında sportif, eğitsel ve bilimsel alanlara yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolle birlikte sağlık alanı başta olmak üzere, futbolcuların performans testi ve ölçümleri de Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılacak. Protokolle beraber GAÜN’ün Spor Kulübü ve Gaziantep FK kardeş kulüp olmaları yanı sıra taraflar bilimsel, kültürel, sosyal ve spor aktivitelerinde de mutabakata vardı. 

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ın ev sahipliğinde Gaziantep Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende, Gaziantep FK As Başkanı Müslüm Özmen, Teknik Direktör Ricardo Sa Pinto, yardımcı antrenör Erdal Güneş de hazır bulundu.  

“BİZ DE SA PİNTO GİBİ SPORCULAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Spor alanında güçlü bir ekibinin olduğunu söylen Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep’i olimpiyat merkezi yapmak istediklerini vurguladı. Konuşmasında Gaziantep’in ihracat şehri olduğunu belirten Prof. Dr. Özaydın, “İthalat şehri değiliz. Spor alanında da ihracat yapmak istiyoruz. Bunları da sağlam spor alt yapılarıyla yapacağız. Her alanda ithalata karşı olan bir iktisatçıyım. Gaziantep’te futbolcu, basketbolcu, voleybolcu ve spor dallarında oyuncular yetiştirip ihraç etmek istiyoruz. Ricardo Sá Pinto gibi sporcular yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“ÇOK BÜYÜK BİR ATILIM”

Gaziantep Futbol Kulübü As Başkanı Müslüm Özmen imzalanan protokolün Gaziantep için büyük önem taşıdığını söyleyerek, şehrin spor anlamında bütünleşeceğinin altını çizdi. Müslüm Özmen,” Eğer bir üniversiteyle bütünleşmiş futbol kulübüne sahipseniz bu çok büyük bir güç ve avantajdır. Pandemiden dolayı bu tür projelerden uzak kaldık.  Bu işin ilim ile bütünleşmesi gerektiğine, gençleri kazanmak için böyle merkezlerin olması gerektiği konusunda çalışmalarımız var. Hem üniversitenin geleceği açısından hem şehrin büyük hedefleri açısından hem de bizim açımızdan çok büyük bir atılım. Elimizden gelen her katkıyı sağlamaya hazırız” ifadelerini kullandı. 

“Spor kenti Gaziantep sloganımız var” diyen As Başkan Müslüm Özmen Gaziantep’in uzun aradan sonra spor alanında çok iyi bir dönem yaşadığını belirterek şunları söyledi: “Futbolda zirveye oynayan ve örnek gösterilen bir kulübe sahibiz. Basketbol Süper Ligi’nde yine çok iyi ve play off mücadelesi veren basketbol takımımız var. Alg Spor  bayan futbol takımı ile voleybola ciddi yatırım yapan Merinos ve Adam Voleybol takımlarımız var. Birçok dalda Gaziantep takımları süper ligde mücadele ediyor.  Uzun süre Gaziantep’e profesyonel sporcuların gelmesi konusunda sıkıntı yaşıyorduk. Şehrimize dışarıda gelen çalışanlar için spor alanı çok önemli. . Ricardo Sá Pinto, Portekiz’de milli takım oyunculuğu yapmış birçok önemli kulüpte teknik direktörlük yapmış bir hocamız ve şuan bu şehirde. Gerçekleştireceğimiz projeyle gerek Ricardo ‘ya gerekse bundan sonra geleceklere de güven verecek. Spor alanındaki başarılara imzaladığımız işbirliği ciddi bir katkı sağlayacak. Sporcunun sağlığını sağlama alamazsanız sportif başarıda bekleyemezsiniz.”

“EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMAK İSTERİZ”

Teknik Direktör Ricardo Sa Pinto’da böylesine imkanların olduğu bir üniversitenin sadece Gaziantep için değil bölgedeki tüm takımlar için de şans olduğunu vurgulayarak, imkanlardan en iyi şekilde yararlanmak istediklerini söyleyerek teşekkürlerini iletti.

FORMA TAKDİM EDİLDİ

Ziyaretin sonunda As Başkan Müslüm Özmen ve Teknik Direktör Ricardo Sa Pinto, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat ve Prof. Dr. Haci Murat Şahin’e isimlerinin yazılı olduğu forma takdim etti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.