CHP Milletvekilleri Kavgamı Etti?

CHP Milletvekilleri Kavgamı Etti?
CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'a hakaret ederek yumruk atmaya çalıştığı iddia edildi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'a hakaret ederek yumruk atmaya çalıştığı iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Kurulu'nda 4 Kasım'da yapılacak kurultay için imza toplanması parti içerisinde gerginliğe neden oldu.

Yaşanan olaya Whatsapp grubu üzerinden tepki gösteren Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal arasında gerginlik yaşandı.

Gazeteci Altan Sancar, gerginliğin büyümesi üzerine CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'a yönelik fiziki müdahalede bulunduğu ve hakaret ettiğini öne sürdü.

"BAŞARIR'IN GÖĞSÜNE YUMRUK SALLADI"
İmza toplandığı bilgisinin ortaya çıkması üzerine CHP'den bazı isimler ve Başarır " Genç ve yeni vekiller kendilerini baskı altında hisseder" diyerek itiraz etti. Whatsapp grubundaki yazışmaların basına sızmasını da gösteren Başarır'a ve ailesine yönelik ağır ifadeler kullanan Tanal, Başarır'ın göğsüne yumruk salladı.

MECLİS POLİSİ MÜDAHALE EDEMEDİ
Sesleri duyan Meclis polisi olay yerine gelse de tartışmanın vekiller arasında olduğunu görünce olaya müdahale edemedi. Olay partililerin araya girmesi ile sona erdi.

“İDDİALAR KÜLLİYEN YALANDIR”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mahmut Tanal, "Grup Başkanvekilimiz ve Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır ile aramızda kurultay sürecine ilişkin bir tartışma ve gerilim yaşanmıştır. Ancak şahsımız ve aile şerefimiz üzerine karşılıklı hakaret kesinlikle olmamıştır.

Paylaşımınızda yer alan 'Ali Mahir Başarır'ın şahsına ve ailesine yönelik ağır ifadeler kullandığım' iddiası, külliyen yalandır! Ali Mahir Başarır'ın ailesi benim ailemdir, benim ailem de Ali Mahir Başarır'ın ailesidir. Her bir CHP'linin ailesi, benim ailemdir. Düne kadar nasıl adaletsizliğe, iktidarın keyfi uygulamalarına karşı birlikte mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı şekilde mücadelemizi grup olarak sürdüreceğiz.

Tekrar tekrar vurguluyorum! CHP, demokrasiyi içselleştirmiş bir partidir. Aramızda farklı görüşler olsa da biz her zaman büyük bir ailenin parçasıyız. CHP milletvekilleri, ne birbirlerinin ne de bir başkasının namusu, şerefi ve ailesi üzerine hakaret etmez” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.