Gaziantep AK Parti Eski Milletvekili ve AK Parti MKYK eski Üyesi Şamil Tayyar, kongreye ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Gaziantep AK Parti Eski Milletvekili ve AK Parti MKYK eski Üyesi Şamil Tayyar, kongreye ilişkin sert açıklamalarda bulundu.
Gaziantep Eski Ak Parti Milletvekili ve AK Parti MKYK eski Üyesi Şamil Tayyar, 4.Olağanüstü Büyük Kongrenin ardından ilginç bir değerlendirmede bulundu. Tayyar, partide birkaç isimle sınırlı değişikliğin, değişim olmadığını kaydederek, Erdoğan sonrasına hesaplar yapıldığını söyledi. Tayyar, ‘’ Üzgünüm, bir ekip, cehenneme giden yolu iyi niyet taşlarıyla döşüyor’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti’de 4. Olağanüstü Büyük Kongre’nin ardından MYK ve MKYK üyeleri belli oldu. AK Parti MKYK eski Üyesi Şamil Tayyar, kongreye ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Parti içinden bir ekibin Erdoğan sonrası için hesaplar yaptığını söyleyen Tayyar, ‘’Kongrenin ardından bir küçük tespit ve uyarı olarak kenarda dursun. Yeni politika, vizyon ve kadrolara dair değişim talebini, toplumsal ihtiyaçlar ve siyasal dinamikler şekillendirir. Bu gerçeklikten kopuk, iç iktidar hesabına dayalı keyfilik, karar alma sürecinde etkisi olmayan üç beş isimle sınırlı değişiklik, sadece değersiz istatistiki veridir, değişim değildir.’’

HESAPLAR ERDOĞAN SONRASINA

Sözlerini sürdüren Tayyar, ‘’Ne var ki Cumhurbaşkanımızın azametini kendi gölgesi sananlar, Erdoğan sonrası hesaplarını ‘değişim’ ambalajıyla sunuyor. Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor.  Oy oranının yüzde 50’den 35’e inmesinin siyasi/ sosyal sebeplerini üreten bu yoz akıl, belediye başkan adaylarının belirlenmesinde de etkili olursa, telafisi güç siyasi hasar oluşabilir. Üzgünüm, bir ekip, cehenneme giden yolu iyi niyet taşlarıyla döşüyor” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.