8 ülkeye büyükelçi atandı! Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni büyükelçilere görevlerini tebliğ etti.

8 ülkeye büyükelçi atandı! Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni büyükelçilere görevlerini tebliğ etti.
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni büyükelçilere görevlerini tebliğ etti. Buna göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç Moskova Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz Cezayir Büyükelçisi, KKTC'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın torunu Rauf Alp Denktaş ise Varşova Büyükelçisi oldu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ ederken, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği görevi Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Tanju Bilgiç'e verildi.

TANJU BİLGİÇ, MOSKOVA BÜYÜKELÇİSİ OLDU
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bakan Fidan, yeni görevleri tebliğ ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Buna göre, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Bilgiç, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi olarak görevlendirildi. KKTC'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın torunu Rauf Alp Denktaş ise Varşova Büyükelçisi oldu.

ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANI CEZAYİR BÜYÜKELÇİLİĞİNE GETİRİLDİ
2015'te Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı olarak göreve başlayan, 2019'dan bugüne Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Şubat 2022'den bu yana Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi olarak görevlendirildi.

Fidan'ın tebliğ ettiği diğer isimler ve görev yerleri şu şekilde sıralandı:

Paris Büyükelçiliğine Türkiye'nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirer,

Varşova Büyükelçiliğine Rauf Alp Denktaş,

Asuncion Büyükelçiliğine Yavuz Kül,

Fas Büyükelçiliğine Mustafa İlker Kılıç,

Kiev Büyükelçiliğine Mustafa Levent Bilgen,

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) Nezdindeki Daimi Temsilciliğe Güvenlik İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Nevzat Uyanık,

Madrid Büyükelçiliğine Nüket Küçükel Ezberci atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.