Şehitkamil Kaymakamlığına nerenin kaymakamı atandı?

Şehitkamil Kaymakamlığına nerenin kaymakamı atandı?

Şehitkamil Kaymakamı başarılı bir şekilde yapan Ömer Kalaylı Sarıyer kaymakamlığına atanması nedeniyle Birecik'te 2020 yılından bu yana görev yapan Abdukladir Duman atandı Duman önümüzdeki hafta göreve başlayacak.

Kaymakam Sayın Kadir Duman Kimdir?

1983 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Akşehir’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2007 yılında iyi dereceyle mezun oldu. 2009- 2010 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığı, 2010- 2013 yılları arasında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında Devlet Personel Uzman Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2013 yılında Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Üç buçuk yıllık kaymakam adaylığı eğitimi sürecinde sırasıyla Karaman’da İl stajını tamamladıktan sonra, Düzce’de Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını, Tekirdağ’ın Saray ve Çerkezköy ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını, Ankara’da Yabancı Dil Kursunu bitirdi. Çanakkale’nin Yenice ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 2016 yılında İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında “İngiltere ve Türkiye’de Halk Katılımı Kavramının Karşılaştırmalı Analizi” üzerine yüksek lisansını yaptı. Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarı ile tamamladı.

Ocak 2017 – Eylül 2018 tarihleri arasında Gölpazarı Kaymakamlığı görevinde bulundu. Gölpazarı Kaymakamlığı görevinde ilçede Gıda OSB kurulması için gerekli girişimleri başlattı, çalışmalara öncülük etti ve altyapısını hazırladı.

Gölpazarı Kaymakamlığı görevinde ilk defa başlattığı “Soba ile Isınan Hanelere Karbon Monoksit Detektörü Dağıtımı Projesi” İçişleri Bakanlığınca 2018 tarihinde “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması”nda 1102 proje arasında ödüle layık görülen 51 proje arasında yer aldı.

Eylül 2018 – Temmuz 2020 tarihleri arasında Elbeyli Kaymakamlığı görevinde bulundu.

Görev süresince 25.000 kişi kapasiteli Elbeyli Geçici Barınma Merkezi Yöneticiliği, Çobanbey AFAD Lojistik Depo Yöneticiliği ve Ahtarin/Suriye Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Elbeyli Kaymakamlığı ve sınır ötesi danışmanlık görevlerindeki çalışmaları nedeniyle İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

14 Temmuz 2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Muş Vali Yardımcılığına atanan Sayın Kadir Duman, İçişleri Bakanlığının 27.11.2020 tarihli onayı ile Birecik Kaymakamlığına görevlendirildi. 07.12.2020 tarihi itibariyle ilçemizdeki görevine başlayan Kaymakamımız Sayın Kadir Duman, Çocuk Gelişim Uzmanı ve Antropolog Sayın Tuba Duman ile evli ve 1 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.