Celal Doğan'ın CHP'ye ŞOK dönüşü! Gaziantep CHP'de Celal Doğan Krizi! Kemal Kılıçdaroğlu Celal Doğan'a Ne Görev Verdi?

Celal Doğan'ın CHP'ye  ŞOK dönüşü! Gaziantep CHP'de Celal Doğan Krizi! Kemal Kılıçdaroğlu Celal Doğan'a Ne Görev Verdi?
Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Celal Doğan, CHP Genel Merkezi tarafından Gaziantep ve Bölge Sorumlusu olarak görevlendirildi.

Doğan’ın partinin kritik isimleriyle buluşmasında bundan sonraki yol haritasını belirleyeceği ve bazı görevlendirmeler yapacağı ifade edildi. Doğan’a verilen görev, örgütte kimilerinin tepkisine neden oldu. Bazı CHP’liler, ‘’Kayyuma kayyum atandı’’ yorumlarında bulundular.

Yaklaşık 2 yıldır Gaziantep’te kayyumla yönetilen Cumhuriyet Halk Partisi, şimdi de ‘’Kayyuma kayyum’’ tatışması ile gündemde. CHP Genel Merkezinin, Celal Doğan’ı Gaziantep sorumlusu olarak görevlendirmesi ve Doğan’ın da bu doğrultuda çalışmalara başlaması, örgütte kriz yarattı.

DOĞAN’A ÖZEL GÖREV

Gaziantep’te uzun yıllar Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra, 2 dönem HDP’den milletvekili seçilen, son olarak ise DSP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sahneye çıkan Celal Doğan, 2023 seçimleri yaklaşırken, bir kez daha sahnede.  Doğan’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından, Gaziantep ve bölgenin sorumluluğu verildiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesinin ardından, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın Doğan ile neler yapılması hususunda sürekli bir araya geldikleri ifade edildi.

ÇOK ÖZEL TOPLANTI

Celal Doğan, kendisine verilen görevin ardından, Gaziantep’te bir çok isimle görüşmeler yaptı. Partili partisiz çok sayıda kişinin görüşüne başvuran Celal Doğan, bir kaç kez ertelenen  Gaziantep’teki özel toplantısını da bugün gerçekleştirecek. Bugün Gaziantep’e gelmesi beklenen Doğan, akşam saatlerinde ise daha önce temas kurduğu isimlerle yüz yüze görüşmeler yapacak.


TOPLANTIDA KİMLER OLACAK?

Celal Doğan’ın yapacağı toplantıda kimlerin olacağı ise merak konusu. İddialara göre il ve ilçe teşkilatlarının üzerinde gerçekleştirilecek toplantıya,  CHP örgütünden önemli isimler davet edildi. Dar kapsamlı olması beklenen toplantıda, bundan sonra izlenecek yol haritası konusunda görüş alışverişinde bulunulacak ve bazı görevlendirmeler yapılacak.


LİSTEDE DOĞAN AĞIRLIĞI

Yeniden milletvekilliğini düşünmeyen Celal Doğan, kendi yerine ise oğlu Barış Doğan’ı siyaset sahnesine sürmeyi planlıyor. Doğan’ın, oğlunu Gaziantep, İzmir veya İstanbul’dan milletvekili aday listesine koymaya çalışacağı öğrenilirken, Gaziantep listesinin belirlenmesinde de büyük etkisi olacağı belirtiliyor.


İL BAŞKANININ BİLGİSİ VAR MI?

Yaklaşık 2 yıldır kayyum olarak il başkanlığını sürdüren Neşet Uçar’ın, bu gelişmelerden bilgisi olduğu ancak, şu ana kadar müdahil olmadığı iddia edildi. Celal Doğan’a yakın bir isim olarak bilinen Neşet Uçar’ın, bugün yapılacak olan toplantıya katılacağı öğrenildi. 9 ilçe başkanının tek tek Celal Doğan tarafından aranarak davet edildikleri, bu nedenle toplantıya ilçe başkanlarının da katılmalarının beklendiği ifade edildi.


TEPKİ KOYAN DA VAR

Celal Doğan’ın genel merkez tarafından görevlendirilmesi ve toplantı yapacağının ortaya çıkmasına örgütte destek verenler kadar tepki gösterenler de oldu. Parti kulislerinde son günlerde Celal Doğan meselesi en fazla konuşulan konu olurken, tepkisini açık şekilde gösteren isim ise, partide yıllarca farklı görevlerde bulunan Avukat Mahmut Öztürk oldu. Öztürk sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ‘’Şehrimizde kayyuma da kayyum atanmış. Celal Doğan’a yetki verildi mi? Verildiyse gerekçesi ne? Parti emekçileri çalışacak, bu gibiler gelip emeklerin üzerine oturacak. Biraz da parti emekçilerini görün. Atadığınız yönetimlere saygı en azından’’ ifadelerini kullandı.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.