Tahmazoğlu'nun KURBANLIKLARI YOK SATIYOR!

Tahmazoğlu'nun KURBANLIKLARI YOK SATIYOR!
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban kesme vazifelerini yerine getirebilmeleri için erkek toklu kilo fiyatının 200 TL’den Van Beyaz’ının ise 210 TL’den kesileceği müjdesini verdi.

Daha önce yüksek fiyatlardan açıklanan Kurban Fiyatları Başkan Tahmazoğlu’nun bu hamlesiyle düşüşe geçti.

HEM ÜRETİCİNİN HEM DE VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Spekülatif hareketlerle kurbanlık fiyatı artışı yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımız kurban kesmek istiyor. Geçen yıl tam Kurban Bayramı arifesinde kurbanlık fiyatlarında ciddi bir artış oldu ve birçok vatandaşımız kurbanlık alamadı. Şahinbey Belediyesi olarak üreticilerimizi de destekliyoruz. 7 yıldan bu yana Şahinbey bölgesinde hayvancılık yapan tüm yetiştiricilerimizin yem ihtiyacını Şahinbey Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Vermiş olduğumuz bu desteklerle Şahinbey bölgesinde hayvan üreticisi sayısı ikiye katlandı ve hayvan sayısında da yüzde 50 artış var” dedi.

KARŞILIK BULDU

“Bu alandaki desteklerimiz üretici nezdinde karşılık buldu” diyen Tahmazoğlu, “Diğer yandan bayram öncesinde bazı spekülatif hareketler olabiliyor. Özellikle vatandaşların Kurban ibadetini yerine getirmesi öncesinde fiyatları yükselterek fırsatçılık yapmak isteyen insanlar olabiliyor. Özellikle birlikler kendi yetkileri olmamasına rağmen belirledikleri fiyattan kurbanlıklar satılsın diyerek normal piyasanın üzerinden fiyat açıkladılar. Biz de bunu yanlışlığını ifade ettik ve Bakanlıklarla ‘da görüşerek bu birlikler hakkında soruşturma başlatıldı. Ayrıca bu işi yapan firmalarımızla görüştük ve 200 ve 210 TL’den yapılan satış bizi kurtarıyor dediler. Şahinbey Belediyesi olarak bizde kurbanlık satan üreticilerimize satış yapabilsinler diye 3 noktada satış noktası temin ettik” şeklinde konuştu.

YÜKSELSE BİLE FİYAT ARTMAYACAK

Tahmazoğlu devamla şunları söyledi: “Firmamızla konuşarak Kurban Bayramı’na kadar piyasa yükselse dahi belirlediğimiz fiyatlardan kurban satışlarımız devam edecek. Yaptığımız bu uygulamadan da vatandaşlarımız son derece menün ve kendilerinden olumlu dönüşler alıyoruz. Bu fiyatlara 250 veya 300 desek aslında üretici kazanmış olmuyor. Fiyat yükseldiği zaman vatandaş kurbanlık alamayacak ve bu defada üreticinin elinde kalan hayvanlar bu işin simsarlığını yapan kişiler tarafından daha ucuza alınacak ve vatandaşa daha fahiş fiyatlara satılacak. Böylece hem üretici hem de vatandaş zarar etmiş olacak. Bizim amacımız ise orta fiyatı bularak hem üreticinin hem de vatandaşımızın kazanmasını sağlamak. Alana da satana da hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı şimdiden mübarek olsun”

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.