Gaziantep Milletvekili Melih Meriç 'DEPREMZEDELERİN Robin Hood'u oldu'

Gaziantep Milletvekili Melih Meriç  'DEPREMZEDELERİN Robin Hood'u oldu'
Nurdağı’nda 100’den fazla insanın öldüğü, sadece 4 kişinin sağ çıktığı Nilüfer apartmanına az hasarlı raporu verilmişti.

Apartmandan sağ çıkanlardan Ali Yiğit, aylardır verdiği mücadeleyi kazandı. Binada hak sahibi olan ve geçmişe yönelik kira ve taşınma parası alamayan depremzedeler, sonunda kiralarını almaya başladı. Ailesini depremde kaybeden Ali Yiğit, CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, AFAD Müdürü ve çalışanlarına teşekkür etti. Yiğit, “TOKİ kuralarında adımız çıkmadı, beklemedeyiz” dedi.

ACILARINI BİLE YAŞAYAMADILAR

Nurdağı’nda 100’den fazla insanın öldüğü Aslanlı Mahallesi No:110 Nilüfer apartmanında Nilüfer Apartmanına az hasarlı raporu verilmiş ve bu yanlışlık uzun süre düzeltilememişti. Acılarını bile yaşayamayan depremzedeler, az hasar nedeniyle kira yardımının yanı sıra hiçbir yardımdan faydalanamamıştı. Problemin numaranın yanlış yazılmasından kaynaklandığını belirten Yiğit, “Nilüfer apartmanında ikamet ediyorduk, maalesef depremde meşhur olan Nilüfer Apartmanı. Çevre ve Şehircilik sisteminde evimiz az hasarlı görünüyordu fakat sadece 4 kişi sağ çıktı binada ve 100’den fazla ölü vardı ama bina az hasarlı. Geçen sene bu zaman enkazdan çıkardığım bizzat adını anmadığım torbalara koyduğum ailemi ve daha sonra topraklarına kavuşturduğum ailemin enkaz binası az hasarlı? Şaka olsun cidden” demişti.

MELİH MERİÇ MECLİSE TAŞIDI

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Nilüfer Apartmanını TBMM’ye taşıdı. Melih Meriç’e konuyla yakından ilgilendiği için teşekkür eden Ali Yiğit, “Milletvekili Melih Bey bana ulaştı, bu durumu sağ olsun meclise taşıdı. Oradan da sesimi duyanlar oldu. AFAD Gaziantep İl Şube Müdürü Arif Mencik ve AFAD Gaziantep kira birimi çalışanı Nur Kaplan Hanımefendinin ekstra ilgileri ve sürekli beni dilekçe için çağırmadan tek bir dilekçe ile binada hak sahibi olan geçmişe yönelik kira ve taşınma parası alamayan her depremzedenin işini tamamladılar şükür. Toplu şekilde kiramızı aldık ve artık her ay kiramızın yatacağını söylediler. TOKİ kuralarında adımız çıkmadı, şimdi TOKİ’yi bekliyoruz” dedi.

Kaynak:Cumhur Dülek

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.