Gaziantep'te Toplu Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor! Kartlar Değişiyor...

Gaziantep'te Toplu Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor! Kartlar Değişiyor...
Şehirler arası seyahatlerde kafa karışıklığına ve her ilde yeni kart edinmeye neden olan ulaşım kartları birleştiriliyor.

PTT'nin öncülüğünde hayata geçirilen Türkiye Kart projesi, 81 ilden farklı toplu taşıma kartlarını tek bir çatı altında birleştirerek vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Halktv.com.tr'de yer alan habere göre; 2024'ün ilk yarısında PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten tarafından duyurulan bu yeni uygulama, Türkiye'nin büyük bir bölümünü kapsayacak ve yakın gelecekte tüm ülkeye yayılacak. Türkiye Kart, sadece tek bir kartla farklı şehirlerde farklı toplu taşıma araçlarına binmenin rahatlığını sunmakla kalmayacak, aynı zamanda birçok avantaj da getirecek.

Türkiye Kart'ın Avantajları:

Farklı şehirlerde farklı kartlara ihtiyaç duymadan, tek bir Türkiye Kart ile tüm toplu taşıma araçlarında seyahat etmeyi amaçlıyor.

Öğretmenler, öğrenciler, gaziler, engelliler gibi özel gruplar için sağlanan indirimlerden yararlanabilecek.

Farklı hatlar arasında aktarma yapma indirimlerinden yararlanılacak.

Kredi kartları ile yapılan ödemelerde geçerli olan indirimler ve aktarma avantajları ile Türkiye Kart ile daha ekonomik bir seyahat imkanı sunulacak.

Belediyelerin kendi kartlarını çıkararak Türkiye Kart sistemiyle entegre edebilmeleri, farklı kartlar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Türkiye Kart, Sadece Bir Ulaşım Kartı Değil

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten'in belirttiği gibi, Türkiye Kart sadece bir ulaşım kartı değil, aynı zamanda bir bütünleşme projesi. Bu proje ile farklı şehirlerde yaşayan vatandaşlar, tek bir kartla tüm Türkiye'de seyahat edebilecek ve birçok avantajdan yararlanabilecek.

Gülten, asker, öğretmen ve engelli vatandaşların her şehirde ayrı kart almak zorunda kalmalarının bir sorun olduğuna dikkat çekerek, Türkiye Kart'ın bu konuda önemli bir kolaylık sağlayacağını ifade etti.

Kaynak:halktv.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.