Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi…

Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi…
2022 yılında vefat eden Diyarbakır’ın önde gelen iş insanlarından Raif Türk’ün adı İzmir’in en prestij meydanları arasında yer alan Gaziemir Fuar alanındaki meydana verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oy birliği ile alınan kararda; iş insanı Raif Türk’ün yaşadığı coğrafyanın yansıra ülke ekonomisine ve İzmir’de mermer fuarının gelişmesine sağladığı büyük katkı ile olağanüstü çabasına vurgu yapıldı.

İzmir’de yaşayan Diyarbakırlı gazeteci-yazar Halit Tunç, İzmir Büyükşehir Belediyesinin kararının kentteki sivil toplum ve meslek örgütleri arasında takdirle karşılandığını, İzmir-Diyarbakır arasında zaten var olan güçlü sosyal, kültürel bağları daha da pekiştirdiğini belirtti. Tunç “Raif Türk, İzmir Fuar alanının oluşturulması, yapımı, proje süreci dahil her aşamasında emek verdi, sorumluluk üstlendi. Ve Gaziemir İZFAŞ fuarı dünyanın en önemli, en görkemli, ülkemizin birikimlerini yansıtan mükemmel bir fuar oldu.

Dünyanın doğaltaş sektöründe en önemli buluşmalarından olan MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, ülkemiz ekonomisine çok büyük değer katıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden ünlü markalar bu modern fuar kompleksinde ürünlerini sergiliyor.

Raif Türk, ülkemizde mermerciliğin, doğal taşın işlenmesinde, gelişmesinde öncülük yaptı. Mermer ihracatında dünya ile rekabet edecek düzeye gelecek. Üretim altyapısının oluşmasına katkıları oldu. Raif Türk’ün bayrağını şimdi ailesi aynı tutarlılıkla taşıyacağına inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.