Gaziantep Sanayisi'nin Mihenk Taşlarından Kamil Şerbetçi Unutulmadı!

Gaziantep Sanayisi'nin Mihenk Taşlarından Kamil Şerbetçi Unutulmadı!
Gaziantep Sanayi Odası’nın 1990-1998 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmış merhum Kamil Şerbetçi, vefatının 26. yıl dönümünde anılıyor.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Sanayi Odası’nın İkinci Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmış merhum Kamil Şerbetçi’yi saygı, rahmet ve şükranla andıklarını ifade etti.

Ünverdi yayımladığı mesajında, merhum Kamil Şerbetçi’nin kent sanayisinin bugünlere gelmesinde çok büyük hizmetleri olduğunu söyledi. Şerbetçi’nin ülke ve kent sanayisine kattığı değer ve yaptıklarının unutulmayacağını kaydeden Ünverdi, “Merhum Kamil Şerbetçi, Gaziantep Sanayi Odamızın İkinci Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış, öngörüsü ve icraatlarıyla şehrimiz ve ülke sanayimizin gelişmesine çok büyük katkılarda bulunmuştur. Gazi şehrimiz, merhum Kamil Şerbetçi gibi cesur adımlar atan cesur yürekli insanların attığı adımları takip ederek bugün parmakla gösterilen bir üretim ve ticaret üssü olmuştur. Bu vesile ile merhum kamil Şerbetçi ile birlikte alın teri ve büyük emeklerle şehrimiz sanayisinin temellerini atan büyüklerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum. Bizler de büyüklerimizin bizlere bıraktığı değerler ve hedefler doğrultusunda daha çok çalışacak, şehrimizi geleceğe emin adımlarla taşıyacağız. Bu duygularla merhum Kamil Şerbetçi’yi vefatının 26. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

-KAMİL ŞERBETÇİ KİMDİR?

10 Haziran 1947 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Kamil Şerbetçi, 1968 yılında İstanbul Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Tekstil sanayi sektöründe imalat ve ticaret işleriyle uğraşan Şerbetçi, kurucularından olduğu Brode Tekstil Sanayi, Kemal Şerbetçi Tekstil Sanayi, Şerbetçi Nakış ve Konfeksiyon Tekstil Sanayi ve Kamil Şerbetçi Tekstil Sanayi firmalarında yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Gaziantep Sanayi Odası’nın kurucu üyelerinden olan Şerbetçi, 15 Ağustos 1989 yılında Meclis üyeliğine, 24 Nisan 1990 yılında da Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Aktif bir iş hayatı olan Şerbetçi, TOBB Sanayi Konseyi üyeliği, Daimi Ekonomik İşbirliği Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği, KOSGEB Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Brode Sanayicileri Birliği Kurucu Başkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı gözetmenliği ve Gaziantepspor Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Şerbetçi 2 Mayıs 1998 yılında bürosunda çalışırken geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti.

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.