Gaziantep protokolü havalimanında incelemelerde bulundu

Gaziantep protokolü havalimanında incelemelerde bulundu
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Gaziantep protokolü ile havalimanında buluştu.

Önce terminal binasında inceleme yapan ekip, ardından bir araya gelerek eksikleri ve yapılması gerekenleri konuştu. Gaziantep Havalimanında yapılan kritik toplantıda en kısa zamanda eksiklerin giderileceği ve iyileştirilme çalışmasının yapılacağı belirtildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, “’Gaziantep Havalimanımız yeni çehresine kavuşuyor. Havalimanımızın hemşerilerimize daha güzel hizmet vermesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi. Milletvekili Ali Şahin ise, “Terminal binamızın hem işleyişi ve işlevselliği, hem yapısal, hem de estetiksel anlamda iyileştirilmesi hususunda tespitler yaptık, kararlar aldık” mesajını verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül ve DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin’in katılımıyla Gaziantep Havalimanında toplantı düzenlendi. Toplantıya, Vali Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Bünyamin Bozgeyik, Ali Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK parti il başkanı Murat Çetin, Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, AK Parti yöneticileri, Şehitkamil ilçe başkanı Mehmet Yılmaz, Devlet Hava Meydanları yöneticileri katıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, Havalimanında eksiklerin giderileceğini ve iyileştirileceğini söyledi.

Önce İneleme Yapıldı

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, “Gaziantep Havalimanımız yeni çehresine kavuşuyor. Milletvekillerimiz, Gaziantep Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, DHMİ Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin ve Belediye Başkanlarımızla Gaziantep Havalimanımızı inceledik. Havalimanımızın hemşehrilerimize daha güzel hizmet vermesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi.

Şahin Detayları Anlattı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘Gazi Şehrimizin protokol üyeleri, STK temsilcileri ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Hüseyin Keskin’in de katılımıyla Gaziantep Havalimanı Terminalimizde incelemelerde bulunduk. Terminal binamızın hem işleyişi ve işlevselliği, hem yapısal hem de estetiksel anlamda iyileştirilmesi hususunda tespitler yaptık, kararlar aldık.’’

4 Ay İçinde Tamamlanacak

Açıklamalarını sürdüren Şahin, ‘’Terminal galerilerin eski ve projelendirilmiş yeni hallerini değerlendirdik. Terminal binamızın özellikle estetiksel iyileştirilmesi sürecinde şehrimizin tarihsel katmanları ve renk mozaiklerinden ilham alınarak düzenlemeler, iyileştirmeler yapılacak. Terminal binamız ve galerileri ile ilgili çalışmalar 4 ay içerisinde tamamlanmış olacak’ ifadelerine yer verdi

Bozgeyik Bilgi Verdi

Milletvekili Bünyamin Bozgeyik ise “Gazi şehrimizin havaalanıyla ilgili istişare toplantısını, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin Bey'in katılımıyla, il protokolümüzle birlikte gerçekleştirdik. Terminalde incelemelerde bulunarak, yenilenmesi gereken yerleri belirledik ve havalimanımızla ilgili konularda istişarelerde bulunduk. Alınan kararların vatandaşlarımıza ve havaalanımıza hayırlı olmasını diliyorum. Her zaman daha iyisi için çabalamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.