GAÜN Mühendislik Fakültesinde coşkulu mezuniyet töreni

GAÜN Mühendislik Fakültesinde coşkulu mezuniyet töreni
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi 2023-2024 eğitim öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler gerçekleştirilen tören ile belgelerini aldı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi 2023-2024 eğitim öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler gerçekleştirilen tören ile belgelerini aldı. GAÜN Mavera Açık Hava Sahnesinde düzenlenen törende öğrenciler mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

Mezuniyet programının açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, her bir öğrencinin başarısının Gaziantep Üniversitesi ailesi için gurur kaynağı olduğunu, mezuniyet gününde bu gururu yaşamanın ayrı bir mutluluk verdiğini söyledi. Prof. Dr. Özaydın konuşmasının devamında, "Ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz ama her karanlık dönemin arkasında aydınlık var. Bilgi çağının çocuklarını gördükçe umutlanıyorum; onlar Türkiye'nin geleceği. Bu geleceği inşa eden hocalarımıza ve destek olan ailelere ayrıca teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize, onların kariyer yolculuklarında bir ekonomi hocası olarak şu önerilerde bulunmak istiyorum: Size ilk teklif edilen işe girin, sonra ikinci işi bulursunuz. İş dünyasına giriş yapmanız çok önemli. İlk bulduğunuz iş size değer katar ve deneyim kazandırır. Ülkemizde iş beğenmeme işsizliği var. İş beğenmezlik yapmayın" dedi.

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş ise mezunları tebrik ederek şu ifadeleri kullandı: "Eğitiminiz boyunca derslerde sizlere soru sorabilmeyi, düşündüklerinizi ifade edebilmeyi, fikirlerinizi paylaşmayı, hayal ettiklerinizi tasarlamayı, başkalarının fikirlerine saygı duymayı, herkesle dostluk ve kardeşlik içinde yaşamayı ve en önemlisi de "problem çözme sanatı" olarak tanımladığımız mühendisliği öğretmeye çalıştık. Mühendislik eğitiminiz neticesinde mühendislik problemlerinin yanında sosyal problemleri de çözebilme kabiliyetini kazandığınızı düşünüyorum. Tüm bunların sonucunda ise sizlerden; her ne olursa olsun hakkaniyetli ve adil bir insan olmanızı, bildiklerinizi çevrenizle paylaşmanızı, hayal kurmanızı, düşünmenizi, çalışmadan emek vermeden hiçbir şeye sahip olmamanızı, birlikteliğin değerini bilmenizi, ülkemizin gelişmesi için çaba göstermenizi ve katma değer üretmenizi, ailenize, çevrenize ve ülkemize faydalı birer insan olmanızı bekliyoruz."

GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram da mezun olan genç mühendislere seslendiği konuşmasında, "Bilimin ışığı ile aydınlatılan yolunuza, bundan sonraki hayatınızda da bilim ve akıl ile yürümeye devam edeceğinize inancımız tam. Yeni bir hayata başlıyorsunuz. Sizler binlerce insanı yönetecek nadide insanlarsınız artık. Unutmayın ki, o insanlardan da sizler sorumlu olacaksınız. Yetkiler alacak, yetkiler vereceksiniz. Mühendisliğiniz hayırlı ve kutlu olsun" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Mühendislik Fakültesinden derece ile mezun olan öğrencilere diplomaları ve plaketleri takdim edildi. Mezuniyet kütüğüne Fakülte Birincisi tarafından bröve çakılmasıyla devam eden program, GAÜN Mühendislik Fakültesinin en kıdemli öğretim üyelerinden Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Nacaroğlu'nun mezunlara Mühendislik Yemini ettirmesi, Kep Çıkartma ve Baret Takma Töreni ile tamamlandı.

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.