GKV’li öğrenciler bilim ve kültür dolu Avrupa gezisine devam ediyor

GKV’li öğrenciler bilim ve kültür dolu Avrupa gezisine devam ediyor
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 53 kişilik kafile İtalya, İsviçre ve Fransa'yı kapsayan Bilim Kültür Gezisine devam ediyor.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 53 kişilik kafile İtalya, İsviçre ve Fransa'yı kapsayan Bilim Kültür Gezisine devam ediyor. Bu ülkelerin bilim ve teknolojik tesislerini inceleyen öğrenciler tesislerde gerçekleştirilen deneylere de katılarak bilimsel deneyimlerini geliştiriyor.

Avrupa'nın birçok ülkesine ve ünlü kentlerine yönelik Bilim ve Kültür Gezileri düzenleyen GKV Özel Okulları bu kapsamda düzenlediği bilimsel gezisinde İtalya, İsviçre ve Fransa'yı mercek altına aldı. 53 öğrenci ve idareciden oluşan kafile İtalya'nın Milano kentinde incelemelerini sürdürdü. Duygu Yıldız Çirkin başkanlığında ki kafilede GKV Fizik Zümre Başkanı Ekrem Dobooğlu, GKV IB Koordinatörü Ali Pamuk, GKV İngilizce Öğretmeni Fatma Özseven, GKV Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Demet Tekerekoğlu öğrencilere rehberlik yapıyor.

Milano'de gerçekleştirilen seyahatleri ifade eden Kafile Başkanı Duygu Yıldız Çirkin, başarılı geçen ziyaretlerde öğrencilerin konulara ilgisinin büyük olduğunu ifade ederek, "Bilim ve Kültür seyahatimiz kapsamında bu kez de İtalya'nın tarihi şehri Milano ile devam eden heyecan verici seyahatimiz öğrencilerimize unutulmaz bir deneyim sunuyor. Bocconi Üniversitesi'ni ziyaret ederek akademik atmosferi yakından deneyimleyen öğrencilerimiz daha sonra Leonardo Da Vinci Teknoloji Müzesi'ni ziyaret ederek ünlü bilim insanı ve sanatçının dehasını keşfetme fırsatı buldular. Öğrencilerimiz gezinin 4. gününde bilimin kalbi konumundaki dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarı CERN'de bilim ve keşif tutkusunu pekiştiren unutulmaz bir deneyime imza attılar. CMS dedektörüne giderek deney hakkında detaylı bilgiler edindiler. Ardından, yerin 96 metre altına inerek deneyin düzenekleri ve dedektörleri hakkında gözlem yapma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz parçacık fiziğinin derinliklerine doğru yaptıkları bu heyecan verici yolculukla CERN'de yapılan deneyler ve çalışmalar hakkında bilgi edindiler. Deneyler yaparak bilimin heyecan verici dünyasına daha da derinlemesine daldılar. Günün sonunda İsviçre'nin tarihi ve kültürel mirasıyla dolu üçüncü büyük şehri Cenevre'yi keşfeden öğrencilerimiz İsviçre kültürü ve yaşamı hakkında bilgi sahibi olarak uluslararası bir perspektifle dünyaya bakma fırsatı buldular. Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri, CERN ziyaretleriyle bilimsel, kültürel ve entelektüel anlamda büyük bir adım atmış oldular. Bu deneyim, öğrencilerimizin gelecekteki başarıları için ilham verici bir kaynak olmaya devam edecek" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.