81 İl okulları için MEB'den son dakika duyurusu

81 İl okulları için MEB'den son dakika duyurusu
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantı sonrasında yeni müfredatla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak yeni müfredat çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlandığını duyurdu.

Bakan Tekin, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, "Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın titiz çalışması sürüyor. Müfredat, detaylı bir inceleme gerektiren bir konu. Bir dersin kitabı bile 800 sayfa. Bu yıl 1, 5 ve 9. sınıflarla başlayarak uygulamaya geçeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yeni müfredatın şekillenmesinde önemli bir rol oynayan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın yoğun çabalarının devam ettiğini belirten Bakan Tekin, çalışmaların yüzde 80'inin tamamlandığını ve önümüzdeki haftalarda kademeli olarak uygulamaya geçileceğini belirtti. Seyreltmelerin olup olmadığı konusunda spesifik bilgilerin henüz net olmadığını ifade eden Bakan Tekin, bu konuda oluşturulan komisyonların aylardır çalıştığını ve çocukların düzeylerine uygun bir müfredatın ortaya çıkacağını söyledi.

Müfredat değişikliğinin, 1, 5 ve 9. sınıflardan başlayarak uygulanacağını açıklayan Bakan Tekin, detayların Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın onayının ardından kamuoyuyla paylaşılacağını sözlerine ekledi. Bu kapsamlı değişikliğin öğrencilerin eğitim sürecine olumlu etki etmesi ve öğrenci mağduriyetini önlemek amacıyla her kademeye yeni başlayan öğrenci ile başlanacağını vurguladı.

Müfredat değişikliği, öğrenci ve velileri yakından ilgilendiren bir konu olup, bu yeniliklerin eğitim sistemine etkileri ve detayları, önümüzdeki haftalarda yapılacak bir tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurulacak. Bakan Tekin, 2024-2025 eğitim öğretim yılına yetiştirilecek olan müfredat değişikliğinin, çocukların eğitim kalitesini artırmayı hedeflediğini ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın onayının ardından yürürlüğe gireceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.