GAÜN’de ’Potansiyel mezun buluşması’ etkinliği

GAÜN’de ’Potansiyel mezun buluşması’ etkinliği
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB), Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) öğrenim görmekte olan ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılında mezun olması planlanan uluslararası öğrencilere yönelik "Potansiyel Mezun Buluşması"...

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB), Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) öğrenim görmekte olan ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılında mezun olması planlanan uluslararası öğrencilere yönelik "Potansiyel Mezun Buluşması" etkinliği düzenledi.

Gaziantep Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen buluşmada uluslararası öğrencilere YTB uzmanları tarafından "Türkiye Mezunları "çalışmaları hakkında bilgi verildi.

YTB'nin düzenlendiği Potansiyel Mezun Buluşmaları, yükseköğretim kurumlarındaki eğitimlerinin son yılında bulunan uluslararası öğrencilerin "Türkiye Mezunu" kimliği aidiyetine sahip olmalarını temin etme amacı taşıyor. Bunun yanı sıra uluslararası öğrencilere Türkiye'de eğitim almalarının ve mezun olmalarının ardından karşılaşacakları kariyer ve iş imkanlarına dair bir bakış açısı sunarak, onların geleceğe daha hazırlıklı bir şekilde adım atmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.