Anatolian Otel'in Yıkım İhalesi İptal Edilmişti...Yeniden ihale yapılacak mı?

Bir zamanlar kentin en lüks otellerinden olan Anatolian Otel, kötü görüntüsü ve sık sık meydana gelen kötü olaylarla anılıyor. Bölge esnafı ve vatandaşın korkulu rüyası haline gelen otelin kapalı otopark bölümünde geçtiğimiz gün meydana gelen çökme, tehlikenin geldiği boyutu gözler önüne serdi. Tepkiler üzerine açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, Anatolian Otel’in yıkımıyla ilgili sürecin tamamlandığını ve otelin Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılacağını açıkladı.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İHALEYE ÇIKTI!

Vali Gül’ün açıklamalarının ardından gözler Şehitkamil Belediyesi tarafından başlatılacak olan yıkım çalışmalarına çevrildi. Şehitkamil Belediyesi de yıkık işi için geçtiğimiz günlerde ihaleye çıkacağını duyurdu. İlangovtr’de yayımlanan ilana göre: “ Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Mücahitler Mah. Gazi Muhtarpaşa Bulvarı üzerinde bulunan 1050 ada, 2 parselde bulunan eski Anatolia Otel’in yıkımı işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir” denildi.

İHALE İPTAL EDİLDİ…

Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yayımlanan ihalede, Anatolian Otel için yapılacağı duyurulan ihalenin iptal edildiği görüldü. 15 Mart tarihinde iptal edilen ihalenin iptal gerekçesi ise kafalarda soru işaretlerine neden oldu. İptal gerekçesinde, “ Gaziantep Valiliği tarafından yıkım işleminin durdurulması yönünde gönderilen yazıya istinaden” ifadeleri yer aldı.

VATANDAŞ TEDİRGİN

İhalenin iptali sonrası Anatolian Otelin kaderi merak konusu oldu. Yıllardır atıl halde bulunan otelin yıkımı noktasında yeni bir ihale duyurusu henüz gündeme gelmedi. Otel bölgesinde iş yapan esnaf, yeniden aynı sıkıntıların yaşanmaması için bölgede tedbir alınması konusunda istekte bulundu.

- Olay Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.olaymedya.com/haber/9820376/anatolian-otelin-yikim-ihalesi-iptal-edilmistiyeniden-ihale-yapilacak-mi