Gaziantep Tuncay Yıldırım'ın, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a Verdiği Cevabı Konuşuyor! Yıldırım: “Sayın Bakanım THY isterse Burkina Faso’ya gitsin. Biz doğru dürüst İstanbul’a gidemiyoruz” demişti.

Mehmet Muş panelde Türk Hava Yollarını övmüş ve son zamanlarda yurt dışı seferlerinde büyük atılım yaptığını anlatmıştı. Bu sırada Tuncay Yıldırım hemen devreye girdi ve “Sayın Bakanım THY’nin isterse Burkina Faso’ya gitsin. Biz doğru dürüst İstanbul’a gidemiyoruz” demişti. Yıldırım buna ilaveten Gazianteplilerin İstanbul ve Ankara’ya uçamadığını ifade etmişti. Yıldırım’ın bu cevabı salonda büyük alkış toplamıştı.  

Bakan Muş, Tuncay Yıldırım’ın bu konuşmasına cevap vermemişti. Bilindiği gibi aylardır Gaziantep’te uçak seferlerinin sayısı azaltılmış, üstelik fiyatlar da 2-3 misline çıkarılmıştı. Buna karşın uçaklarda yer bulmak zorlaşmış ve insanlar yüksek fiyatla uçmak zorunda kalsa da İstanbul ve Ankara’ya uçamamıştı. Bu sıkıntı halen devam ediyor.

- Olay Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.olaymedya.com/haber/12070825/gaziantep-tuncay-yildirimin-ticaret-bakani-mehmet-musa-verdigi-cevabi-konusuyor-yildirim-sayin-bakanim-thy-isterse-burkina-fasoya-gitsin-biz-dogru-durust-istanbula-gidemiyoruz-demisti