Hayat bazen bizleri sıkar ve çekilmez bir yaşantı içerisinde olduğumuz düşüncesine itekler .  Her gün işten eve evden işe yada okul gibi maraton bir hayat tarzımızın olduğunu ve renk olmadığını fark ederiz . Bu durum beraberinde depresyonu da getirerek ciddi bir sorun haline gelir . Bu durumun birinci ve öncül sebebi tamamen sosyal medya ve televizyonlarda gördüğümüz başka insanların renkli ve pahalı olan hayatlarıdır , düşünelim isterseniz  beraber televizyondaki kişi akşam evine gidip mangal partisi , kokteyller, deniz manzaralı evinde kitap okurken yudumladığı kahve gibi bir çok örnek var birde kendi standartlarımıza bakıyoruz bilinç altı olarak , toplu taşıma aracını bekliyoruz soğukta sıcakta ve bindiğimizde itiş kalkış olan bir yolculuk sonunda evde seni bekleyen atılacak bir çöp yada dağınık bir basık oda , eskimiş bir çalışma masası akşam yemeğinde  başka seçeneğinin olmadığı bir yemek   ….  Şimdi diyecek olursanız bunları beğenmiyor galiba bu adam şükür etmesini bilmiyor galiba diye hemen açıklıyayım size bana karşı ön yargınız oluşmadan.

Kim istemez ki lüks bir evde zengin bir sofrada çorbanı içerken  arkadan gelen bir ses ‘ ana yemeği şimdi mi sonramı getirim’ diye J tamam belki evde yemek yerken yada ailemizle beraber bir arada iken gayet mutlu ve mesuduz ama bilinç altındaki istekler halk arasında nefis dediğimiz duygumuz içten içe bir arzu duymaktadır o yaşantıya, birde üstüne konuşmamın başında değindiğim gibi standart bir hayat tarzına maruzsanız sıkılmamak yada depresif olaylar yaşamamak elde değil tabi .

Şimdide diyeceksiniz ki  içinizden yani ne yapalım şimdi biz sosyal medya ve çevremizde gördüğümüz ama imkanlarımızın olmadığı yaşantıları görünce bide üstüne stabil bir yaşantımız varsa bu da bizim psikolojimizi rahatsız ediyorsa ne yapalım ?

 

Tamam belki maddi olanaklar eşit olamaya bilir ama fikirlerimiz eşit yani demem o ki hayatınızı illa yalılarla yada lüks araçlarla maddi değerleri yüksek şeylerle süslemek zorunda değilsiniz .  Yanınıza bir partnerinizi alıp ücretsiz olan kurslara giderek bir sosyal faaliyet yapabilirsiniz örnek olarak bağlama , gitar , ebru sanatı , yabancı dil gibi kurslara giderek ve kedinize varsa hayvan sevginiz bir evcil hayvan edinebilir gene devletimizin ücretsiz gezi turlarını takip ederek geziler düzenleye bilirsiniz sizlere bu saydıklarımın tamamı ücretsiz yani her renk sandığınız kadar pahalı değil yeter siz renk bulmak isteyin kendinize . Sözlerime son vermeden önce sizlere birkaç ufak ipucu vermek istiyorum . Bu saydıklarım maddelerin  yanı sıra gidip geldiğiniz güzergahı arada bir değiştirmek , evdeki oturma ve yatma düzeninizi değiştirmek e tabi mümkünse çalışma ortamızdaki masanızın yerini bile değiştirmek sizlere değişik bir hava yaratacaktır . Haftaya görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla .

YAŞANTILARIMIZ  EŞİT OLMASADA FİKİRLERİMİZ EŞİT