ŞEYH SEYYİD ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ 
...
Bir baba giderse ,dağın gider ,gücün gider,kahramanın gider ..Kişiliğin güçlenir , kendi ayakların üzerinde durmaya alışırsın . Zaman geçtikçe acılar yavaş yavaş  azalıyor gibi olsada yüreğine çöken ağırlığı  gün geçtikçe artar.
Bizler kaza ve kadere inanmakla mükellefiz. Inandık iman ettik .Allahu teala hazretleri kainatta olacak her şeyin zamanını,yerini, nasıl olacağını , henüz  onlar olmadan önce bilir ve zamanı geldiğinde kullarının seçimleri doğrultusunda yaratır.Cenab-ı Hakkın hür iradesi ile seçmiş olduğu şeyler üzerinde zorlayıcı etkisi yoktur.O kullarını seçen ve seçtiklerinden sorumlu olan bir varlık olarak yaratmıştır.
İnsan cenneti de, cehennemi de bu hür  iradesi ile kazanır.Çünkü bizler akıl nimeti ile iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırırız.
 İşte kimin daha güzel davranacağını imtihan etmek için hayatı ve ölümü yaratmıştır. 
"O" (cc) rahmeti sonsuzdur,bizi her an görüyor ve seviyor.Şeyh Muhiddin İbni Arabi Hazretleri ;
Allah bir kuluna rahmet indireceği vakit O rahmeti onun kalbinde kimi bulursa onada indirir.Allah cömerttir. buyurmuştur.Bir Allah dostunun kalbindeysen eğer o ahirete irtihal etse dahi bu değişmez. Yardımı ve muhabbeti asla kesilmez.
Bizler de bu  duygularla  İtaat edip, ruhumuzu yüceltip ahlakınımıza güzellikler katmalıyız.Ancak böyle yaparsak inancımız ve bağlılığımız artar ve hiç bir zaman yalnız olmadığımızı hisseder ve gerçek güç sahibinin Allah olduğunu özümüzle kabul ederiz.
Bugun Rahmetli kayınpederim Şıh Mehmet Aydiner'in sene-i devriyesi .Onun derin derin bakan keskin mavi gözleri,  yorgun bir o kadar da heybetli görüntüsü yıllar sonra bile hâlâ varlığını hissettiğim babamızı başımıza gelen en büyük armağan olarak düşünüyorum.  
Bu âlemde hoş bir sada bırakıp giden  gül yüzlü kayınpederim ,babam Şıh Mehmet Aydiner Rahmetullahi aleyhe ve bu vesile ile tüm geçmislerimize rahmet olsun.
Mekânları cennet ,cennette cemalullah olsun.

HAYIRLI CUMALAR DİLERİM 
HAZIRLAYAN:YASEMİN AYDINER