Tüm dünya Koronavirüs salgınına kilitlenmiş ve herkes "Evdekal" sloganıyla bu illetten kurtulmaya bakıyor. Virüsü az zararla geçirme derdinde ülke... Onun için bizlere düşen görev "Evdekal" sloganı ve 14 kurala uyup bunu başarmak.
İşte böyle bir ortamda topluluk oluşmasın, salgın yayılmasın diyerek Futbol başta olmak üzere ligler ertelendi. Doğru ve geç kalınmış bir karardı. Neyse; geçte olsa hafta içinde bu karar alındı. Ligler ertelendi ve 17 Nisan'da başlayacak gibi.
Takımlar ise futbolculara izin verip, bu illetten uzak kalmak için önlemler aldı. Bu takımlardan birisi de Gaziantep Futbol Kulübü.. Oyunculara bir hafta izin verip, evde kalmalarını ve kendilerini izole etmelerini söyledi. Yönetimin kararı ile yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Gitmek isteyen futbolcular oldu ama, yönetim, "OLMAZ" diyerek kapıları kapattı.
Buraya kadar Süper...
Ama iş Sumudica'ya gelince durum çok farklı. Sumudica ne yapsa yeridir düşüncesini bir kez daha ispatladı ve tarifeli uçak olmamasına rağmen özel jet kiralayıp ekibini de toplayıp kimseyi takmayarak ülkesine gitti. Hemde, marifetmiş gibi birde resim paylaştı yüksek maliyetli kiraladığı jetten... Parası var kiralayabilir ve gidedebilir...
Ancak en büyük sıkıntı, işverenin yasağını dinlemeyip, kendi kafasına göre iş yapan birisi olarak ülkesine gitmesi şaşırttı beni. Peki; imam böyle yaparsa cemaat ne yapar? Yabancı oyuncular yarın bizde gidiyoruz derlerse kim engelleyecek. Bence kimse engelleyemez. Çünkü; paralarını peşin almışlar. Giderlerse giderler...
Ve, bu saatten sonra yapılması gerekeni yönetim yapabilecek mi? merakla bekliyorum... Ben yönetimin yerinde olsam bu saatten sonra Sumudica'yı bırakın Gaziantep’e, Türkiye sınırlarına koymam.. Sözleşmesini fesheder gönderirim... Zaten kalmış 8 maç.. Bu 8 maçtan da herhalde 8 puan alır bu takım. Eğer, yasağa rağmen beni dinlemiyorsa o teknik heyetin işi yok burada.
İşte yukarıda dediğim gibi krizi fırsata çevirme zamanı. Yakalamışsın böyle ve elinde ki kozu kullan. Çağır noteri tespit yaptır ve olmadığını ispatla. Sonrasında ise tak çantayı koluna, herkes kendi yoluna dersin biter... Haa, sözleşmesini bir yıl daha uzatırsanız da bir şey diyemem. (!)
Fakat, şu anda yeni sezonun planlamasını yapmak için en müsait zaman. Sumudica’sız bir plan yapın. Maxim'in Sousa’nın bonservisini almaya bakın. Yok, hocası gitti, kendisi de gitmek isteyen varsa kesin biletini gitsin. Gaziantep FK yönetiminin harekete geçme zamanı geldi. Yeni yılın planını yapma zamanı bence. Bu saatten sonra Sumudica gelse ne olur? Çünkü geldikten sonra 14 gün karantinaya alınacak. Haa, geleceğini de zannetmiyorum... Geldi diyelim takıma ne katkısı olur merak ediyorum. Ama bildiğim yönetimin şu andaki krizi fırsata çevirmesi... Bakalım ne yapacaklar...