Geçtiğimiz hafta sürpriz yaparak Sivasspor'a 5 gol atan ve gündeme yerleşen Gaziantep FK, Beşiktaş karşısında aynı futbolu oynar mı? Yine kazanır mı? gibisinden papatya falları açtı herkes. Tabi Sumudica kazanan takım bozulmaz diyerek cezalı olan Papy’nin yerine Olkowski'yi alarak çıktı sahaya. 5'li savunmayı çok iyi yapan ve Beşiktaş'a direnen Gaziantep FK, ilk 45 dakikada önemli vede tehlikeli ataklar geliştirdi. Muhammet, Güray ve Kayode ile net pozisyonlarda üretti. Maçın büyük bir bölümü Gaziantep sahasında oynansada Beşiktaş aradığı golü bulamadı. Tabi, Sivasspor karşısında harikalar yaratan Maxim ilk yarıda çok etkili olamasa da bence istediğini aldı Gaziantep ilk 45'te. Bu arada yaptığı kurtarışlarla gemisini kurtaran kaptan Günay ise maça damga vurdu diyebilirim.
İkinci yarıya yine hakem faciası ile başladı Gaziantep FK.. VAR çıktı mertlik bozuldu ve hakemlerin kendine olan güveni bitti. Bu penaltı nasıl verilir anlamadım. Acaba, aynı pozisyonda Beşiktaş olsa bu hakemler penaltıyı verebilirmiydi merak ediyorum.
Golden sonra iyice savunmaya çekilen Gaziantep Fk, Sergen Yalçın ile büyük takım olma özelliğini öne çıkaran Beşiktaş karşısında ikinci yarıda çok etkili olamadı. Bırakın etkili olmayı rakip kaleye dahi gidemedi. Tabi korkunun ecele faydası yok demiş atalarımız. Geçen hafta kontra atak oynayıp kazanan bu ne hikmetse maçın başından sonuna kadar 5'li savunmadan vazgeçmedi. Ehh Sumudica durum böyle olunca mağlubiyette kaçınılmaz olur. Senin kaybedecek bir şeyin kalmamış halen savunmaya önem veriyorsun. Maça başlarken zaten üç ihtimalli maçı iki ihtimale düşürerek çıkmışsın. Ya beraberlik yada mağlubiyet. Karşındaki Beşiktaş olunca sana şans kalmadı. Korkak futbolun ve taktiğin sonucu da bu olur. Nerede geçen haftaki takım ve görüntü.