Lider Sivasspor’u şoka sokan Gaziantep,bu moralle uçtu İstanbul’a.Rakip Sergen Yalçın’la yeni ufuklara kanat açmaya hazırlanan Beşiktaş.Gaziantep’in eksikleri malum ama en önemlisi savunmanın emniyet subabı Djilobodji’nin yokluğu.İlk maçın rüzgarı ile yine Maxsim ve Sousa’ya görev vermiş.
Tempolu başladı karşılaşma.Beşiktaş tüm hatları ile rakip sahaya yerleşti hemen.Uzun toplarla da Burak’ı defansın arkasına sarkıttılar.Ama sık sık ofsayt pozisyonda yakalandılar.Gaziantep her zaman ki gibi iyi kapanıp,hızlı atakla gol arama peşinde oldu.Yapılan kenar ortalarda Morais ve Oğuz’un ve şutlarda isabet sağlanamadı.İlk çeyrekte pozisyon yazamadık.
İki takımda duran top şanslarını iyi kullanamadı.Savunmada Olkowski’nin yetersizliği,orta alanda Maxsim ve Sousa’nın geriye dönüşlerde ağır kalışı Beşiktaş’a fazlasıyla bir orta alan hakimiyeti getirdi.Çok çabuk ceza alanına yaklaştılar.
Beşiktaş ilk yarının sonlarında baskının dozunu iyice artırdı.Üst üste kornerler kullandılar.Burak’ın kafa şutunda ve Diaby’ın şutunda kaleci Günay adeta uzayarak gole izin vermedi.
Sergen Yalçın ikinci perdeye Boateng hamlesi ile başladı.Etkisiz görünen Ljajic duşta kaldı.Ev sahibinin baskısı etkisini gösterdi.Ortalanan topun Güray’a çarpması ile VAR’ın yardımı ile Beşiktaş penaltı kazandı.Ve Burak tabelayı değiştirdi.
Gaziantep orta sahası topa yeterince sahip olamayınca golden sonra da ev sahibinin atakları artarak devam etti.Üstüne üstlük adeta yürüyerek oynayan Maxim ve etkisiz bir oyun sürdüren Sousa dururken Muhammed ve Güray’ın çıkarılması ev sahibinin ekmeğine yağ sürmek oldu.
Çok geçmedi yeni transfer Boateng şık bir dokunuşla farkı iki yaptı.Beşiktaş’ın akınları dalga dalga gelmeye devam etti.Sumudica hala orta alandaki zafiyeti görmemmekte ısrar etti.Yada gördü aldırmadı.
Son çeyrektede ev sahibi hayli zorladı top sahip olmada hayli başarısız olan rakibi karşısında.Final paslarında,son vuruşlarda ve kaleci Günay’ın başarılı hamleleri ile skoru artıramadılar.Ta ki oyuna sonradan giren Lens’in uzatmalarda attığı gole kadar.Kaleci Günay’da artık pes etmişti.
Djilobodji’nin yokluğu,Sumudica’nın geçen haftaki karşılaşmanın duygusallığı ile Maxsim ve Sousa’nın etkisizliğine sessiz kalışı,İlk onbir tercihi ile giren çıkan oyuncularadaki tercih yanlışlığı üç gollü(daha da farklı olmasını kaleci Günay önledi) mağlubiyeti getirdi.
Ve geçen haftanın zafer çığlıkları ne yazık ki kısa sürdü..!